Podczas kontroli biletów w dwóch kolejnych liniach nr 32 okazało się, że aż 55 osób jechało „na gapę”. Wszyscy byli kibicami – wybierali się na mecz do Zabrza.

Niedzielna akcja gliwickich policjantów i zaproszonych do działań kontrolerów KZK GOP pokazała, że kibice też muszą płacić za przejazd autobusem. 

Policjanci i przydzieleni im do działań kontrolerzy weszli do autobusu nr 32 tuż przed godziną 17.00 w Sośnicy. Wystawili 55 mandatów za jazdę bez ważnego biletu.

To nie pierwsza tego typu akcja stróżów prawa i pracowników KZK GOP. W ramach rutynowych działań prewencyjnych mundurowi zapewniali bezpieczeństwo pasażerom komunikacji miejskiej, zaś przewoźnik miał okazję, by zdyscyplinować jadących na mecze do płacenia za świadczoną usługę. Tego typu działania będą ponawiane do czasu, aż przemieszczające się grupy kibiców nie wyrobią w sobie przekonania, że prawo obowiązuje także sympatyków piłki nożnej.

źródło: KMP Gliwice

42 KOMENTARZE

  1. Sutenerzy aferzyści piłka nożna bez policji nielegalne przeprowadzenie kontroli wstyd wstyd żeby kibic nie mógł normalnie na mecz pojechać tylko policja wyskakuje do bezbronnych ludzi jp100% .

  2. tak jak sprzedawcy kalkuluja staty z kradziezy? czyli mozemy sobie chodzic po sklepach i krasc , no bo trzeba skalkulowac straty? z całym szacunkiem ale to co pan napisał jest głupie. przejazd jest odplatny wiec sie placi za bilet i tyle .

  3. Oj tam oj tam każdy przewoźnik kalkuluje straty z tego tytułu i jak widać nie plajtuje. Mylę ze nawet jakby wszyscy jeździli legalnie to kzk gop dalej by zwiększyło ceny biletów 🙂

  4. Zaloze się ze 99% osób tutaj piszące komentarze negatywne komentarze na temat kanarow i Policji , sama mając firme transportową raczej by się nie cieszyła ze ludzie ich okradaja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here