spot_img

Jak zaplanować urlop? 6 długich weekendów w 2019 roku

spot_img

Jeżeli odpowiednio zaplanujemy urlop, to w tym roku mamy szansę nawet na 6 długich i bardzo długich weekendów. Co powiecie np. na opcję 16-dniowego wypoczynku? Wystarczy wziąć 6 dni urlopu!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w 2019 roku mamy 13 dni ustawowo wolnych od pracy. W tym roku aż 3 z nich przypadają w niedzielę – przypominamy, że jeżeli święto wypada w niedzielę, pracownikowi nie przysługuje dodatkowy dzień wolny.

Dni ustawowo wolne od pracy w 2019 roku

Nowy Rok (1 stycznia) – wtorek
Święto Trzech Króli (6 stycznia) – niedziela
Niedziela Wielkanocna (21 kwietnia) – niedziela
Poniedziałek Wielkanocny (22 kwietnia) – poniedziałek
Święto Pracy (1 maja) – środa
Święto Konstytucji 3 maja (3 maja) – piątek
Zesłanie Ducha Świętego (9 czerwca) – niedziela
Boże Ciało (20 czerwca) – czwartek
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego, (15 sierpnia) – czwartek
Wszystkich Świętych (1 listopada) – piątek
Święto Niepodległości (11 listopada) – poniedziałek
Boże Narodzenie (25 grudnia i 26 grudnia) – środa i czwartek

Najbliższy długi weekend czeka nas w kwietniu podczas Świąt Wielkanocnych.

Biorąc pod uwagę, że w tym roku Wielkanoc wypada blisko majówki, warto rozważyć wzięcie 6 dni urlopu i zyskać w sumie aż 16-dniowy wypoczynek (urlop: 23 kwietnia – 30 kwietnia i 2 maja).

Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na wspomniane 6 dni urlopu między Wielkanocą a majówką, to spróbujmy np. zaplanować wolny czwartek 2 maja, żeby mieć 5-dniowy długi weekend majowy.

Kolejna szansa na dłuższy weekend czeka nas w czerwcu. Boże Ciało wypada w czwartek 20 czerwca. Wystarczy więc wziąć jeden dzień urlopu (21 czerwca) i możemy odpoczywać przez 4 dni.

Następną okazję na 4-dniowy wypoczynek, przy jednym dniu urlopu, mamy w sierpniu ze względu na święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które wypada 15 sierpnia (czwartek).

W tym roku korzystnie dla pracowników rysuje się listopad. Czekają nas dwa 3-dniowe dłuższe weekendy – 1 listopada wypada w piątek, a 11 listopada w poniedziałek.

Całkiem nieźle zapowiada się też ostatni możliwy długi świąteczny weekend w 2019 roku. Wigilia wypada we wtorek. Jeżeli uda nam się wziąć trzy dni urlopu (w poniedziałek, wtorek i piątek), to możemy się cieszyć tygodniowym wypoczynkiem.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

98,438FaniLubię
14,930ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły