Sześć wielkich serc oraz chęć niesienia pomocy. Czy tyle wystarczy, żeby zafundować seniorom miejsce, w którym będą mogli godnie i komfortowo spędzać czas?

Szóstka uczennic klasy 3E z V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga w Gliwicach postanowiła po raz kolejny pomóc seniorom. Nastolatki wymyśliły strefę wypoczynkową dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Nasz Dom”.

Celem projektu jest przekształcenie „nijakiego” kawałka korytarza Domu Pomocy Społecznej Nasz Dom, mieszczącego się w Gliwicach, przy ul. Derkacza 10, w przytulną przestrzeń, w której pensjonariusze mogliby pograć w karty, scrabble, bilard holenderski i inne ulubione gry; z wygodnymi i estetycznymi meblami, ciepłą fototapetą i ładnymi lampami.

– Wierzymy, że każdy zasługuje na chwilę relaksu i przyjemności pragniemy dać taką możliwość również starszym mieszkańcom gliwickiego Domu Pomocy Społecznej NASZ DOM, przy ulicy Derkacza. Celem organizowanej przez nas akcji jest stworzenie Strefy Chillout’u, miejsca odpoczynku wypełnionego grami, umilającymi czas i zapewniającymi rozrywkę seniorom – tłumaczą organizatorki.

Dziewczyny stworzyły fanpage swojego projektu, przedstawiły wizualizację strefy oraz uruchomiły zbiórkę, na której jest już 20% potrzebnej kwoty. To jednak dalej za mało. Zachęcamy więc do wpierania akcji:

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/strefachilloutusenior

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here