Po zakończonych konsultacjach, 16 grudnia, podjęto decyzję o budowie Podium.

W głosowaniu wzięło udział 9,2 tys. osób na 156 tys. uprawnionych. Frekwencja wyniosła niecałe 6 %, ale za budową hali widowiskowo-sportowej było prawie 61 % mieszkańców, którzy wzięli udział w głosowaniu. Na tej postawie władze miasta podjęły decyzję o rozpoczęciu inwestycji.

Gliwice uzyskały na ten cel kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wniosek Gliwic został pozytywnie oceniony na etapie polskim i od dłuższego czasu czekał na ostateczne rozpatrzenie w Komisji Europejskiej. Ponadto Ministerstwo Sportu przyznało nam dotację w wysokości 15 milionów złotych. Po zakończeniu budowy miasto ma też odzyskać ponad 60 milionów złotych z podatku VAT. Warto dodać, że łączny koszt konsultacji wyniósł prawie 72 tysiące zł. Koszty wydruku i dystrybucji przesłanych do mieszkańców listów kosztowały 35 tys. zł.  
– Nasza metoda wykazała, że może być z powodzeniem powielana. Przede wszystkim sprawdziła się w centrach handlowych. Frekwencja w tych punktach była wyższa niż suma wszystkich głosów oddanych w bibliotekach publicznych – komentuje Zygmunt Frankiewicz Prezydent Miasta. 

Rozstrzygnięcia mają nastąpić w okolicach stycznia i lutego przyszłego roku. Jeśli w międzyczasie nie pojawią się kolejne nieprzewidziane przeszkody, budowa ma ruszyć na przełomie 2013 i 2014 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here