W piątkowe popołudnie doszło do potrącenia 92-letniej kobiety przechodzącej przez pasy na ulicy Poniatowskiego w Gliwicach. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do potrącenia doszło 3 grudnia około godziny 17.30, czyli już po zmroku. Widoczności nie sprzyjała także dżdżysta pogoda. Zmierzająca do kościoła starsza pani została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych, sąsiadującym z budynkiem świątyni. Kierowca samochodu nie zatrzymał się. Na szczęście 92-latka nie doznała obrażeń ciała zagrażających jej życiu.

Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia. Ustalają też personalia kierującego oraz dlaczego odjechał, nie zatrzymując się. Świadkowie lub osoby mające wiedzę na temat sprawcy proszeni są o kontakt z numerem całodobowym: 478 592 255.

Policja przypomina: jesienna aura i szybko zapadający zmrok powodują, że widoczność na drodze jest mocno ograniczona. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność, prowadząc samochód – tym bardziej w rejonie przejść dla pieszych. Przed pasami zawsze trzeba zwolnić, bo w każdej chwili na przejściu może pojawić się człowiek.

Apeluje także do samych pieszych: bądźcie ostrożni podczas przechodzenia przez jezdnię – również wtedy, gdy macie zielone światło. Warto pamiętać o elementach odblaskowych na ubiorze, nawet gdy poruszamy się w centrum miasta. Ciemny ubiór powoduje bowiem, że często jesteśmy dla kierowców niewidoczni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here