spot_img

9,5 miliona z Unii na Nowe Gliwice!

spot_img

W Nowych Gliwicach powstał inkubator dla przedsiębiorców.

W obiekcie o powierzchni 2200 m2 znalazło się 20 lokali. Wszystkie przeznaczono na sprzedaż i część została już zasiedlona. Zasady zakupu są korzystne, bo przedsiębiorcy wpłacają 1% wartości swojej nieruchomości, a pozostałą kwotę mogą spłacać przez 5 lat w nieoprocentowanych ratach (zwaloryzowanych wskaźnikiem inflacji). Obiekt zostanie uroczyście oddany do użytku w poniedziałek, 19 listopada, o godz. 13.00.

To kolejna inwestycja zrealizowana przez Agencję Rozwoju Lokalnego, właściciela Nowych Gliwic. Tak nazywa się obecnie pokopalniany teren w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej, który miasto kilka lat temu zrewitalizowało, odrestaurowało kilka starych, ale ciekawych architektonicznie budynków. Na ten cel wydano ponad 24 miliony euro, w tym 9,5 miliona złotych pozyskano z Unii Europejskiej. Agencja Rozwoju Lokalnego utworzyła na tym obszarze Centrum Edukacji i Biznesu, które wciąż się rozwija.

– W naszej ofercie mamy różne formy wspierania przedsiębiorców zarówno tych małych, jak i większych. Dysponujemy działkami inwestycyjnymi w doskonałej lokalizacji. Mamy już jeden inkubator, w którym wszystkie biura są wynajmowane, a nowo utworzone firmy korzystają z preferencyjnych opłat. Teraz otwieramy nowy inkubator Nowych Gliwic, w którym – zgodnie z naszymi założeniami – wspieramy przede wszystkim firmy najbardziej kreatywne, sięgające po nowoczesne rozwiązania techniczne. Jedną z nich jest rozpoczynająca działalność spółka Energotechnika Engineering – informuje Józef Gumienny, dyrektor ARL. 

(źródło: UM Gliwice)

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

98,438FaniLubię
14,930ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły