spot_img

A co słychać w Muzeum…

spot_img

Muzeum w GliwicachWarto zaglądnąć do Muzeum w Gliwcach w przyszym tygodniu gdyż czeka tam masa ciekawych wystaw oraz pokazów, nie tylko dla dorosłych. 

Kultura lubi się przenikać, zwłaszcza jeśli łączy w sobie kilka ciekawych wydarzeń. Taka przenikalność nastąpi 2 czerwca w Muzeum w Gliwicach. Wtedy to właśnie zbliżające się święto piłkarskie jakim jest Euro 2012 połączy się z Dniem Dziecka. A że wszyscy kochamy futbol, często od najmłodszych lat, to i dla nich właśnie Willa Caro przygotowała Piłkarski Dzień Dziecka. Czekają piłkarskie konkurencje z nagrodami prowadzone przez Jarosława Kaszowskiego, malowanie twarzy nie tylko w barwy ulubionej drużyny piłkarskiej  i nauka kibicowania z orzełkiem Piastusiem! A dla tych, którzy będą chcieli ochłonąć po piłkarskich emocjach, a także dla wszystkich, którzy Dzień Dziecka obchodzili w latach 80-tych i wcześniej, przygotowaliśmy seanse bajek prosto z rzutnika.

Nie wychodzimy z Muzeum w Gliwicach gdyż już 3 Czerwca będzie można wybrać się nad Dunaj, a przeniesie nas tam atmosferę wiedeńskich i budapeszteńskich arii, duetów, romansów, kompozytorów operetek takich jak Johann Strauss, Franz Lehar, Pal Abraham czy Emmerich Kalman. Całość w wykonaniu solistów  Gliwickiego Teatru Muzycznego od godziny 15:00 za jedyne 20 złotych.

Ale to dopiero przedsmak, gdyż schodząc schodami Willy Caro do piwnic, do galerii „Czytelnia Sztuki” 6 czerwca będziemy mieli możliwość zobaczyć pokaz filmu „Świat z widzenia – o fotografiach Jerzego Lewczyńskiego” w reżyserii Piotra Weycherta, na podstawie scenariusza który stworzył wspólnie z Mariką Kuźmicz. Całość jest kameralną opowieścią o twórczości znanego artysty Jerzego Lewczyńskiego, w której bohater filmu w ramach „pokazu zamkniętego” opowiada o swoim dorobku. Jest to projekt w pełni zrealizowany ze środków Muzeum w Gliwicach. Także do zobaczenia na Dolnych Wałów 🙂

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły