spot_img

A. Neumann napisał list otwarty do Donalda Tuska. Jest odpowiedź

spot_img

Prezydent Gliwic, Adam Neumann napisał list otwarty do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Zwraca uwagę na niespójność pomiędzy działaniami partii na arenie krajowej a inicjatywami podejmowanymi przez działaczy struktur terenowych. Właśnie ukazała się odpowiedź zarządu gliwickiej Platformy Obywatelskiej. Treść poniżej:

Prezydent Adam Neumann napisał list otwarty do przewodniczącego PO Donalda Tuska. Skarży się w nim, że radni klubu Koalicji Obywatelskiej nie zawsze popierają jego pomysły dotyczące Gliwic i gliwiczan. Choć nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej, chciałby wpływać na nasze działania i decyzje.

Ale wróćmy do listu.
Jego znaczną część prezydent Neumann poświęca wychwalaniu działań Platformy Obywatelskiej i podkreślaniu autorytetu Donalda Tuska. Cieszy nas ta zasłużona ocena.

Prezydent oburza się jednak na jedną z decyzji zarządu gliwickiej Platformy Obywatelskiej. Zgodnie z nią, radni naszego klubu byli zobowiązani do sprzeciwu wobec podwyżki podatku od nieruchomości.

Wyjaśnijmy więc.
Według zarządu gliwickiej Platformy Obywatelskiej, receptą na dziurę w budżecie, nawet jeśli powstała w wyniku działań rządu PiS, jest oszczędzanie. Wyciąganie pieniędzy z kieszeni gliwickiego podatnika, jak chce prezydent, to kolejne karanie mieszkańców naszego miasta.

Niemniej, nam także nie podoba się szereg rozwiązań w ustawach autorstwa PiS, w tym tych składających się na tzw. Polski Ład. Protestujemy, gdy osłabiany jest samorząd, czego wyraz dajemy w apelach kierowanych przez radę miasta do rządzących.

W liście do przewodniczącego Tuska prezydent Neumann nie wspomniał jednak, że równocześnie z podwyżką podatków, wprowadzono projekt podwyżki jego wynagrodzenia o prawie 100%, do maksymalnej kwoty ponad 20 tysięcy złotych. Tym prezydent nie brzydził się ani przez moment, choć to pieniądze z tego samego, dziurawego jak twierdzi, budżetu. Uważamy, że należało podnieść prezydentowi nieadekwatne do obowiązków i ciążącej na nim odpowiedzialności, wynagrodzenie. Uznaliśmy jednak jego wysokość za nieodpowiednią w dobie trudnej sytuacji w jakiej znalazł się samorząd.

Zarząd gliwickiej Platformy Obywatelskiej proponuje zamiast podwyżki podatków, ograniczenie wydatków. Możemy zaoszczędzić na betonowaniu miasta, wycinaniu drzew lub wstrzymując zmiany terenów zielonych na tereny dla uciążliwego przemysłu. O szczegółach gotowi jesteśmy merytorycznie dyskutować.

Zarząd gliwickiej Platformy Obywatelskiej

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły