spot_img

Akwaria, skwery, alejki, siłownie, place zabaw. Gliwice zmieniają się na wiosnę.

spot_img

bojkówW Parku Chopina trwa rozbudowa Palmiarni Miejskiej. Prace rozpoczęły się wiosną zeszłego roku. Trzy nowe pawilony z multimedialną i egzotyczną wystawą akwarystyczną zostaną otwarte jesienią. Będziemy mogli tam podziwiać ryby pochodzące z różnych stron świata. Poszczególne akwaria będą się różnić nie tylko fauną, ale także florą. Rośliny dobrano tak, by wiernie odzwierciedlały warunki panujące w naturalnych środowiskach.

 

W tym roku zostanie także odnowiony skwer między ulicami Parkową i Spacerową w Bojkowie. Pojawią się tam nowe alejki wyłożone kostką, przy których staną ławki i kosze na śmieci. Wysłużony sprzęt zabawowy zastąpi nowoczesny plac zabaw. Ogródek jordanowski będzie ogrodzony, a jego nawierzchnia bezpieczna dla dzieci – amortyzująca ewentualne upadki. Istniejąca tam siłownia pod gołym niebem przejdzie lifting – urządzenia do ćwiczeń zostaną oczyszczone i pomalowane. Pojawi się nowe oświetlenie i zieleń.

Wkrótce zmieni się także fragment alejki biegnącej wzdłuż ul. Kościuszki – od ul. Zygmunta Starego do ul. Ziemowita. Zaplanowano tam podświetlone murki, nowe ławki i chodnik, odnowienie trawników oraz ozdobne kompozycje z roślin.

Prace w Bojkowie i Śródmieściu powinny rozpocząć się w kwietniu.

 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły