Zgodnie z tym co podaliśmy o świcie na naszym Facebooku, nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Alexandros Katranis. 23-letni lewy obrońca podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku. Grek trafił do klubu na zasadzie wolnego transferu.


– Jestem bardzo szczęśliwy, że znalazłem się w tym miejscu, czuję dumę. Dopiero niedawno trafiłem do Gliwic, poznałem ludzi i jestem w stu procentach zadowolony. Zdecydowałem się na grę dla Piasta, ponieważ ten klub od pierwszego kontaktu wykazywał duże zainteresowanie moją osobą, co ma dla mnie duże znaczenie. Piast jest dobrą drużyną, a Ekstraklasa jest mocną ligą, dlatego podjęcie tej decyzji nie było trudną sprawą – powiedział Alexandros Katranis w pierwszych słowach po podpisaniu kontraktu.


Alexandros Katranis jest wychowankiem Atromitosu Ateny. W trakcie swojej kariery grał również we Francji, w Belgii i Turcji w takich klubach jak Saint-Etienne, Mouscron czy Hatayspor. Od połowy sierpnia pozostawał bez klubu, więc do Piasta trafił jako wolny zawodnik. W ostatnim sezonie ligi portugalskiej Serb rozegrał 21 meczów, w których zdobył trzy bramki. 


23-latek ma na swoim koncie także występy meczach w młodzieżowych reprezentacjach Grecji. W kadrze U-19 zapisał 19 występów, w reprezentacji do lat 21 rozegrał 18 spotkań, w każdej z grup zdobył po jednej bramce. 


– Nie ustawaliśmy w staraniach, by znaleźć zawodnika na tę konkretną pozycję. To zawodnik dynamiczny i pracowity, który może też pokazać swoją skuteczność w grze do przodu. To wielokrotny młodzieżowy reprezentant swojego kraju. Wierzę, że te walory sportowe potwierdzi w barwach naszego klubu – przyznał Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.


– Zależało nam na tym, by podnieść rywalizację w drużynie na lewej obronie. Alexandros jest zawodnikiem młodym, który już zdążył poznać grę na wysokim poziomie. Liczymy, że u nas jeszcze bardziej się rozwinie i przyczyni się w sposób znaczący w sięganiu po kolejne zwycięstwa – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here