Pieszy? Korzystający z komunikacji miejskiej? Kierowca? Rowerzysta? Bez względu na to, do której grupy należysz, na pewno przyda Ci się ta aplikacja. Jest całkowicie darmowa, a z pewnością może ułatwić codzienne życie.

Jakie warunki panują na zewnątrz, zwłaszcza teraz kiedy aura już prawie zimowa? Kiedy wyjść z domu, aby zbyt długo nie czekać na autobus i nie marznąć na przystanku? Ile czasu zajmie nam dojazd do wybranego punktu w mieście? I wreszcie, gdzie znajdziemy wolne miejsce postojowe, aby móc zaparkować w centrum miasta?

To wszystko zawiera w sobie aplikacja ITS Gliwice „skrojona na miarę” dla tych, którzy poruszają się w Gliwicach.

Dane do aplikacji zbierane są w czasie rzeczywistym z szeregu czujników i urządzeń zainstalowanych w rejonie wszystkich skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, głównych ciągów komunikacyjnych, a także w autobusach komunikacji miejskiej.

Aplikacja w wersji mobilnej – pod nazwą ITS Gliwice – jest dostępna bezpłatnie w sklepie internetowym na urządzenia z systemem Android, a także IOS.

Projekt został zrealizowany w ramach zadania pn. „Rozbudowa systemu detekcji na terenie miasta Gliwice wraz z modernizacją wybranych sygnalizacji świetlnych, etap II” dofinansowanego w 85% w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here