Aplikacja ułatwi życie kierowcom

Gliwice, przystąpiły do międzynarodowego programu wymiany danych w ramach programu Waze Connected Citizens.

Dzięki wymianie informacji kierowcom będzie jeździło się lepiej i sprawniej. To także duża korzyść dla środowiska, bo umieszczając informacje o utrudnieniach można ominąć je bez stania w korkach i zmniejszyć tym samym zanieczyszczenie powietrza spalinami.

– Dzięki nawiązanej współpracy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach z firmą Waze, informacje o odcinkach dróg objętych utrudnieniami spowodowanymi np. budową czy remontami dróg, a także tymi, które związane są z organizacją różnego rodzaju imprez sportowych, wymagających zajęcia pasa drogowego, będą za pośrednictwem aplikacji Waze, dodawane do Google Maps. To spore ułatwienie dla tych, którzy poruszają się po Gliwicach, korzystając z nawigacji samochodowej. Dzięki temu będą mogli ominąć utrudnienia. – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik gliwickiego Zarządu Dróg Miejskich.


Kliknij w obrazek, żeby powiększyć

Program stworzony przez Google, współpracujący z aplikacją mobilną Waze, opiera się o bezpłatną wymianę danych dotyczących ruchu drogowego. Są one przekazywane w czasie rzeczywistym, a korzystający z nawigacji Google i Waze mogą na bieżąco śledzić to co dzieje się na drogach Gliwic.

źródło: ZDM Gliwice
foto. pixabay

6 KOMENTARZE

  1. Tu nie potrzebne są aplikacje tylko ktoś kto ustawi świtała w gliwicach tak jak powinny być, a nie że co 500 metrów sie stoi bo zawsze przed maską włacza się czerwone światło. Taką właśnie mamy w Gliwicach “zieloną falę”

  2. a nie jest tak, że google maps właśnie dzięki tej wymianie danych o natężeniu ruchu będą sugerowały alternatywne drogi. bo jeśli to wymaga kolejnej apki w smartfonie to faktycznie bez sensu i raczej nikt tego nie użyje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here