Obchodzimy dzisiaj Europejski Dzień bez Samochodu. Miasto Gliwice również przyłączyło się do tej kampanii i po raz kolejny organizuje obchody. Zostawcie auta i wsiadajcie na rower! Bądźcie eko! Poza alternatywnym dojazdem do pracy, o godz. 12:00 można wziąć udział w przemarszu, z Rynku na pl. Krakowski, promującym ideę ekologicznego transportu. Na pl. Krakowskim nie zabraknie gier i konkursów ekologicznych dla młodzieży oraz atrakcyjnych nagród. – to propozycja ze strony miasta. Na kierowców, którzy nie mają ochoty na rower, czekają inne udogodnienia.

KZK GOP informuje, że 22 września wszyscy właściciele samochodów mogą podróżować komunikacją miejską bez biletu na podstawie dowodu rejestracyjnego ze swoim dowodem tożsamości. Z podobną inicjatywą wyszły Koleje Śląskie. Przez cały dzień będą możliwe bezpłatne przejazdy na wszystkich liniach obsługiwanych przez KŚ.

Należy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje nazwisko lub jako współwłaściciela oraz dokument ze zdjęciem stwierdzający tożsamość. Promocja obejmuje nie tylko samochody, ale także inne pojazdy, np. motocykle, skutery. – czytamy na stronie Kolei Śląskich.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here