W sobotę, 12 lutego, ruszą nowe linie metropolitalne m.in. w Gliwicach, Pilchowicach i Sośnicowicach – M100 i M104 – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Linia M 100 połączy Gliwice z Sośnicowicami, natomiast M 104 Gliwice ze Stanicą w gminie Pilchowice.

Nowe połączenia to odpowiedź na wnioski mieszkańców dotyczące m.in. usprawnienia funkcjonowania komunikacji miejskiej pomiędzy gliwickimi osiedlami oraz mniejszymi miejscowościami.

Również 12 lutego zacznie kursować sfinansowana przez miasto Gliwice linia 693, która połączy Żerniki z osiedlami Waryńskiego, Kopernika i Obrońców Pokoju. Dzięki tej linii pasażerowie będą mogli szybciej dotrzeć z osiedli do pracy w strefie ekonomicznej.


Zmieni się trasa linii 60. Na  prośbę mieszkańców  o uruchomienie bezpośrednich połączeń z Trynku na targowisko i cmentarz Lipowy, od 12 lutego linia 60 będzie kursować z Trynku, przez centrum miasta, aż na Zatorze. Oprócz tego częściej pojadą linie 59 i 202.


Ponadto 12 lutego uruchomiona zostanie linia M28, która połączy Piekary Śląskie z Katowicami, a w późniejszym terminie m.in. linie: M15, M17, M25, M26 i M103. Ich trasy mają przebiegać przez Bobrowniki, Bytom, Czeladź, Dąbrowę Górniczą, Imielin, Katowice, Lędziny, Mysłowice, Piekary Śląskie, Psary, Siemianowice Śląskie, Sławków, Sosnowiec i Tychy. Pozostałe metrolinie będą uruchamiane w kolejnych miesiącach, niezależnie od tego przetargu. M-ki kursować będą przez sześć gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dotychczas uruchomiono 12 linii metropolitalnych, które połączyły 24 miasta GZM. Docelowo ma ich być 31.


Więcej informacji na ten temat oraz rozkłady jazdy można znaleźć na stronie internetowej metropiliaztm.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here