Jak na komunikację miejską nowej generacji przystało, AutoHOP będzie miał w swojej flocie pojazdy elektryczne. Pierwsze z nich właśnie wyjechały na ulice Gliwic.

Z roku na rok na polskich ulicach przybywa samochodów zasilanych energią elektryczną. AutoHOP nie pozostaje obojętny wobec tego trendu. Pierwsze busy na prąd są już gotowe do pracy.

– To była kwestia czasu. Od początku naszej działalności komunikujemy ideę odciążania miasta ze spalin. Przejście na elektryki to kolejny krok w naszej strategii ekologicznych rozwiązań – mówi Łukasz Gmyz, przedstawiciel marki.

Rozwój elektrycznej floty AutoHOP-a będzie stopniowy, ale już teraz można trafić na jeden z nowych pojazdów. To wciąż komfortowy Mercedes Vito, a od zwykłych busów odróżnia go wygląd zewnętrzny. Busy zasilane na prąd rozpoznamy dzięki zielonym akcentom na karoserii. No i rzecz jasna po charakterystycznym, cichym dźwięku silnika.

Przejście na auta elektryczne jest ważne także ze uwagi na ewentualne strefy czystego transportu, o których w ostatnim czasie mówi się coraz głośniej a wtedy do centrum wjedziemy już tylko rowerem lub ekologicznym pojazdem właśnie.

Trzylecie startu i więcej zmian

AutoHOP w czerwcu obchodzi trzecie urodziny. Z tej okazji warto podkreślić, że Gliwice wciąż są jedynym miastem w Polsce i jednym z nielicznych na świecie, które oferują tego rodzaju transport. Rozwój technicznej strony usługi trwa, czego przykładem są niedawne usprawnienia w przejazdach busów.

– Stali pasażerowie już zauważyli, że ostatnimi czasy znacznie poprawił się komfort korzystania z naszych przejazdów. Udoskonaliliśmy algorytm tak, że teraz busy powinny szybciej przyjeżdżać po pasażerów i szybciej dowozić ich na miejsce. Dodatkowo przebudowaliśmy sam system współdzielenia przejazdów. Obecnie im bliżej jesteś celu, tym mniejsze ryzyko zjazdu z pierwotnie zaplanowanej trasy, co również przekłada się na punktualność i spokój ducha pasażerów – tłumaczy Łukasz Gmyz.

Specjalna promocja dla starych i nowych klientów

Od 1 do 30 czerwca obowiązuje promocja związana z nową funkcjonalnością w aplikacji AutoHOP. Każdy użytkownik może polecić usługę znajomemu poprzez udostępnienie mu specjalnego kodu. Po skorzystaniu z polecenia zarówno polecający, jak i jego znajomy zostają nagrodzeni darmowymi przejazdami. Za jedno polecenie można otrzymać nawet 10 przejazdów gratis.

Szczegóły promocji opisano na stronie: www.autohop.pl/polecenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here