Co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przyznawana jest Nagroda Teatralna „Złota Maska” za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej.

Złote Maski przyznaje Zarząd Województwa Śląskiego na podstawie propozycji komisji złożonej z przedstawicieli fundatorów. Ocenie podlegają spektakle premierowe zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia roku poprzedzającego przyznanie nagrody.

„Złote Maski” przyznawane są w 9 następujących kategoriach: przedstawienie roku – nagroda dla instytucji, spektakl dla młodych widzów – nagroda dla instytucji, aktorstwo za rolę kobiecą w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę męską w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych, aktorstwo za rolę wokalno-aktorską, reżyseria, scenografia, nagroda specjalna.

Mamy powody do dumy, ponieważ znakomita w opinii widzów i krytyków “Rodzina Addamsów” realizowana w Gliwickim Teatrze Muzycznym otrzymała aż 3 nominacje do Złotych Masek w kategoriach: Przedstawienie Roku, najlepszy reżyser (Jacek Mikołajczyk) i najlepsza rola wokalno-aktorska (Marta Wiejak jako Morticia).

O tym, komu zostaną przyznane nagrody przekonamy się  już 4 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki podczas uroczystej gali.

foto: GTM

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here