Dla wielu już rozpoczął się długi majowy weekend.

Gliwiccy policjanci prowadzą więc działania mające zapewnić bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Na naszych drogach kierowcy nagminnie łamią przepisy. Może warto się wyróżniać? Bądźmy dostojnymi uczestnikami ruchu!

W czasie tego weekendu należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach w całym kraju, większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Oprócz kontroli prędkości policjanci zwrócą uwagę na trzeźwość kierowców, sprawdzą stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Zachowajmy ostrożność, przejeżdżając po zmroku przez małe miejscowości, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych czy przystanków.

Przestrzegamy kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Podróżujmy bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków. Minimalna droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h wynosi około 30 m, a przy prędkości 100 km/h to już 80 m. Pamiętajmy, że niedopuszczalne jest prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu. Prowadzący pojazd odpowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo!

Ładna pogoda jest również okazją do weekendowych wypraw rowerowych. Planując takie wyprawy po drogach publicznych, trzeba pamiętać o przestrzeganiu przepisów. Przy okazji przypominamy kierowcom samochodów: cykliści mają na drodze takie same prawa jak prowadzący inne pojazdy.

(KMP Gliwice)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here