Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Użytkowników, którzy coraz częściej korzystają z Internetu oraz nowych technologii, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach 15 lipca 2022. uruchamia pakiet nowych usług – aplikację mobilną mProlib oraz możliwość elektronicznego uregulowania opłat.

mPROLIB to biblioteczna aplikacja mobilna, którą można bezpłatnie pobrać z Google Play i App Store. Dzięki niej Czytelnicy mogą m.in.:

  • skorzystać z cyfrowej wersji karty bibliotecznej,
  • logować się na swoje konto Integro,
  • dokonywać zmiany hasła i adresu e-mail,
  • rezerwować i zamawiać książki do książkomatu,
  • prolongować terminy wypożyczeń.

Aplikacja umożliwi dostęp do katalogu Integro, w którym będzie można wyszukać interesujące nas tytuły w dwojaki sposób: tradycyjnie – przy pomocy klawiatury i poprzez skanowanie kodu kreskowego poszukiwanej książki. W mPROLIB sprawdzimy adresy filii bibliotecznych i godziny otwarcia, a dzięki dostępowi do mapy łatwo odnajdziemy drogę do najbliższej wypożyczalni. Po zezwoleniu na przesyłanie powiadomień, aplikacja przypominać będzie również o zbliżających się terminach zwrotów.

Aplikacja to także źródło wiedzy. Dzięki odpowiednim ikonkom zostaniemy przekierowani na biblioteczną stronę internetową, gdzie jak zawsze znajdziemy najważniejsze informacje oraz wydarzenia.

Od 15 lipca możliwe będzie również dokonywanie opłat za nieterminowy zwrot wypożyczonych dokumentów oraz usług typu ksero, skan, wydruk za pośrednictwem szybkiego przelewu bankowego, karty płatniczej lub kodu BLIK przez system PayU. Opłaty elektroniczne dostępne będą dla zalogowanych czytelników w katalogu Integro, jak w i aplikacji mobilnej.

Zachęcamy do pobierania i korzystania z mPROLIB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here