SixSilver Jubiler Gliwice

Wiadomość o zmianach w cenach biletów na komunikację miejską spotkała się z niemałą irytacją ze strony mieszkańców metropolii, w tym również gliwiczan. Co na to AutoHOP?

W oficjalnych komunikatach Zarząd Transportu Metropolitarnego starał się zwrócić uwagę mieszkańców na niższe ceny biletów w taryfie odległościowej oraz na nowości takie jak bilety dzienne czy wieloprzejazdowe. Uwadze użytkowników komunikacji miejskiej nie uszły jednak niekorzystne zmiany w taryfie czasowej, z której korzysta się o wiele częściej. Od marca tego roku za normalny 20-minutowy bilet autobusowy na jedno miasto zapłacimy 3,40 zł. Informacja o podwyżkach wywołała poruszenie wśród mieszkańców metropolii, nie omijając Gliwic. Do tematu szybko odniósł się nasz lokalny AutoHOP.

Jak poinformowała marka na swoim Facebooku, cena przejazdu AutoHOP-em nie ulegnie zmianie. W dalszym ciągu będzie to 2,99 zł niezależnie od dystansu, jaki pokona pasażer. Różnica w cenie między tradycyjnym biletem autobusowym a przejazdem u gliwickiego przewoźnika stanie się więc jeszcze większa – z korzyścią dla osób wybierających AutoHOP. To dobra wiadomość, szczególnie że jak na razie z całej Polski tylko mieszkańcy Gliwic mają taką alternatywę. Korzystanie z tego środka transportu eliminuje m.in. konieczność przesiadki, która teraz może być jeszcze bardziej uciążliwa dla osób kupujących bilety czasowe na komunikację miejską.

Nowości dla osób podróżujących AutoHOP-em

Co interesujące, firma nie rezygnuje z noworocznych zmian, jednak nie będą one dotyczyły ceny. Pojawi się za to kilka kluczowych usprawnień w aplikacji. Między innymi będzie to dynamiczne wyświetlanie czasu pozostałego do przyjazdu busa w zależności od różnych zmiennych, takich jak ruch na ulicach czy zamówienia innych użytkowników. Warto przy tym zaznaczyć, że ruchomy będzie jedynie czas odbioru pasażera. Gwarantowana godzina dojazdu na miejsce pozostanie stała od momentu zamówienia busa. Wkrótce ma pojawić się również system poleceń, dzięki któremu będzie można otrzymać benefity w postaci darmowych przejazdów w zamian za polecenie usługi znajomemu. Nieco później dołączyć mają także kody możliwe do wymienienia na przejazdy. 

Podobno nie są to jedyne niespodzianki, jakie czekają na użytkowników AutoHOP-a w ciągu najbliższych miesięcy, a rok 2020 ma obfitować w kolejne ciekawe inicjatywy zarówno dla stałych, jak i nowych klientów. Marka odkrywa jednak karty powoli, a nam pozostaje czekać cierpliwie, korzystając z najtańszego i najwygodniejszego jak dotąd środka transportu w Gliwicach.

7 KOMENTARZE

  1. Autohop czas przejazdu ma masakryczny bo trzeba zamówić przejazd, żeby poznać czas przyjazdu i dojazdu. Ludzie więc klikają i po kilku sekundach rezygnują, a samochody kręcą się przez to jak g.. w przeręblu marnując czas pasażerów. W aplikacji brakuje po prostu opcji symulacyjnej, która pozwoliła by podjąć decyzję o zamówieniu przejazdu bez zamawiania go. Zamawiającemu było by łatwiej się zdecydować a kierowca nie musiał by zawracać co 3 minuty.

  2. Panie Andrzeju, według naszych statystyk opóźnienia zdarzają się naprawdę rzadko, a wciąż staramy się ulepszać system i nasze algorytmy. Pozdrawiamy!

  3. “Zawsze przy tym chwaleniu się “zapominają” dodać, że jeżdżą tylko ogólnie mówiąc po centrum Gliwic” – bzdura. Od dawna jeżdżą do większości dzielnic Gliwic, łącznie z Łabędami, Żernikami i Obrońcami Pokoju.

  4. Nie ma to jak duże mniemanie o sobie. No i co z tego, że Auto Hop? Zawsze przy tym chwaleniu się “zapominają” dodać, że jeżdżą tylko ogólnie mówiąc po centrum Gliwic. Niech ktoś spróbuje zamówić kurs do Sośnicy, Łabęd czy innego miejsca dalszego niż centrum…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here