Policyjni wywiadowcy z komendy w Gliwicach zatrzymali już dwóch z pięciu uczestników bójki na ul. Zwycięstwa. Do zdarzenia doszło na oczach wielu świadków wczoraj około godziny 15.30. Uczestnicy używali niebezpiecznych narzędzi w postaci kijów bejsbolowych, miotacza gazu i maczety.

Wystarczyło jedno spojrzenie na nagranie monitoringu i policyjni wywiadowcy wiedzieli, kogo mają szukać – wszystkich rozpoznali jako notowanych i karanych w przeszłości. W policyjnym areszcie przebywają już dwaj uczestnicy konfrontacji, bracia w wieku 26 i 27 lat.

– Zatrzymanie pozostałych to kwestia czasu. Prawdopodobną przyczyną tak bulwersującego czynu były animozje osobiste i rozliczenia za uszkodzone wcześniej mienie, należące do jednego z „bohaterów akcji”. – mówi Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

Zdarzenie tego typu opisane jest w art. 159 kodeksu karnego – “Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here