Tegoroczna Barbórka na pewno na długo pozostanie w pamięci dwóch górników, niestety nie będą to dobre wspomnienia. Wczoraj na wniosek Prokuratury Rejonowej Gliwice – Wschód sąd aresztował tymczasowo sprawców, którzy 4 grudnia wieczorem brutalnie pobili wspomnianych dwóch górników. Jak ustalono, podejrzani odwiedzili jeden z gliwickich pubów. Po wyjściu z niego, idąc ulicą Pszczyńską, spostrzegli dwóch mężczyzn i kobietę. Na bluzie młodszego zauważyli napis, który skojarzył im się z nazwą pewnego klubu.

Doszło do zaczepki, która przerodziła się w pobicie. Trzej sprawcy, bardzo agresywni, bili i kopali po głowach leżących na chodniku górników. Żonie jednego z nich grozili pobiciem oraz zgwałceniem. Na szczęście ktoś szybko powiadomił policję. Przeczesanie okolicy przyniosło oczekiwane rezultaty. Patrol z III komisariatu spostrzegł mężczyzn odpowiadających rysopisom. Zostali natychmiast obezwładnieni, zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Pokrzywdzeni rozpoznali napastników. Okazali się nimi znani już stróżom prawa i w przeszłości karani gliwiczanie w wieku 22, 24 i 32 lat. Zgromadzone dowody, brutalność podejrzanych oraz grożące im wysokie kary spowodowały, że sąd nie miał żadnych wątpliwości co do konieczności zastosowania najostrzejszego środka zapobiegawczego.

źródło: KMP Gliwice

6 KOMENTARZE

  1. Również miałam problem ze zrozumieniem tekstu. Zrozumiałam że dwóch górników piło alkohol się w barze. Po wyjściu na ulicę zaczęli zaczepiać młodych ludzi, którzy najwyraźniej tego sobie nie życzyli, co wytłumaczyli górnikom ręcznie.

  2. Ja też miałem duży problem ze zrozumieniem tego tekstu.
    Chyba faktycznie jakiś gimbus to pisał z pamięci…

  3. Składnia poszczególnych zdań sprawia wrażenie jakby wyszła spod pióra kogoś z zaawansowanym opóźnieniem, zastanawiam się czy sam autor po 5minutach od napisania tych bzdur połapałby się o co w nich chodzi, bo jak mniemam 5min to skrajnie maksymalny przedział czasowy, w którym zdołałby jeszcze cokolwiek zapamiętać.

  4. Napisaliby od razu że kibole piasta pobili gòrnikòw ktòrzy mięli koszulki gòrnicze z godłem naszego klubu… wszyscy by zrozumieli i byloby wszystko jasne 😛

  5. Moja 6-letnia córka napisała by to lepiej …. mowią czytaj ze zrozumieniem … ja mówie – PISZ TAK ŻEBY SZŁO ZROZUMIEĆ 😐

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here