Teren przy ul. Kujawskiej i Akademickiej zmienia się nie do poznania

Na finiszu jest budowa Hali Gliwice, rozpoczęła się modernizacja parku Chrobrego, lada dzień ruszy też remont hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, leciwy obiekt zyska nowy blask już tej jesieni.

Hala OSIR powstała w latach 70. XX wieku. Przez lata była głównym sportowym ośrodkiem Politechniki Śląskiej. Rozgrywano tam m.in. mecze koszykówki i siatkówki, na ringach krzyżowali rękawice bokserzy, na matach walczyli zawodnicy judo, odbywały się też zawody taneczne. W hali organizowane są też imprezy, targi, koncerty, pokazy i konferencje. Kilka lat temu obiekt był remontowany – zmieniło się wnętrze budynku. Teraz przyszła pora na nowa elewację i zagospodarowanie terenu wokół.

OSiR po zmianach

Po modernizacji teren OSiR-u całkowicie się zmieni. Zgodnie z projektem technicznym powstanie nowa fasada hali, od strony Hali Gliwice. Wokół obiektu powstaną nowe tereny zielone, miejsca parkingowe na kilkadziesiąt pojazdów, chodniki, mała infrastruktura, nowe oświetlenie, ogrodzenie i stojaki na rowery.

Projekt wykona firma ML-BUD, a inwestycję o wartości 1,86 mln zł wykona Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic. Zgodnie z planem lifting OSiR-u powinien się zakończyć w 84 dni od daty podpisania umów.

źródło i foto: UM

5 KOMENTARZE

  1. A ja ciągle czekam na najprostszy chociaż chodnik w
    Bojkowie. Władzo- Bojków to też Gliwice !!!

  2. Remont wnętrza to taka trochę kosmetyka. Fakt odmalowane? Gdzie niegdzie nowy tynk i nowe drzwi w szatniach. Natomiast materace w sali Judo pamiętają lata 90 wyposażenie też masakra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here