Budżet Obywatelski to realny i bezpośredni wpływ na zmianę naszego najbliższego otoczenia. Każdy z mieszkańców ma szansę zgłosić swój własny projekt, a sąsiedzi bądź znajomi będą mogli pomóc w jego realizacji.

W Knurowie startuje Budżet Obywatelski, mieszkańcy będą mogli zadecydować na co przeznaczą ponad milion złotych. Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Miasta – projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego muszą przyczynić się do rozwoju miasta, w szczególności w zakresie budowy, modernizacji lub remontu elementów infrastruktury miejskiej, lub działań mających na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców oraz wydarzenia o charakterze społecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Wczoraj na łamach portalu TwójKnurów zapytano mieszkańców co powinno powstać w Knurowie, w ramach Budżetu Obywatelskiego. W ciągu kilku godzin czytelnicy zaproponowali kilkadziesiąt pomysłów. Wśród 98 komentarzy najpopularniejszym okazał się ten o budowie pomnika Adama Ramsa, prezydenta miasta.

Inne pomysły mieszkańców:

– Ściana płaczu nad działaniami Urzędem Miasta
– Miasteczko rowerowe
– Skatepark
– Wakacyjne pluskadełko dla dzieci
– Miejsce do grillowania
– Strefa dla młodych
– Kolejny pomnik
– Projekt parku przy ul. Szpitalnej
– Kursy językowe
– Drugi park dla psów
– Duży park dla mieszkańców
– Rower miejski

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here