Ruszyła właśnie sprzedaż pierwszej puli biletów na pierwszy taki koncert nie tylko w Gliwicach, ale i w Polsce – 17 lipca wprost z legendarnego już festiwalu Colours of Ostrava przyjedzie do nas Dave Smith – były perkusista grupy koncertowej lidera Led Zeppelin!

Nie przyjedzie sam. Przywiezie ze sobą 5 genialnych muzyków z Londynu, Gambii i Senegalu. FOFOULAH to intrygujący, rytmiczny, eksperymentalny afro-dub-jazz, który zawróci Wam w głowach. Od dawna wiadomo, że Londyn jest zafascynowany afro-zachodnią muzyką fusion. Brytyjski perkusista Dave Smith czerpie swoje inspiracje z wielu źródeł. Jego najcenniejszym doświadczeniem jazzowym był pobyt w Gambii, gdzie studiował naukę gry na tradycyjnym bębnie sabar.

Smith docenił także najświeższe trendy londyńskiego podziemia elektronicznego, a mianowicie muzykę BASS. Jest zachwycony, kiedy electrobeaty łączą się z brzmieniami sabaru i niezwykłej gitary basowej Johnny’ego Brierleya, gitarą Phila Stevensona, psychodelicznymi echami analogowych syntezatorów i kosmicznym malowaniem dźwięku przez saksofonistę i klawiszowca Toma Challengera. Drugi album Fofoulah “Daega Reka” (“Truth”) został nagrany w studiu Real World Petera Gabriela. Krążek znalazł się na wszystkich znaczących listach przebojów i pozwolił grupie trafić na Womex, gdzie ich koncert stał się jedną z głównych atrakcji.

Bilety: tobilet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here