Jej budową ma zająć się 6B47 Real Estate Investors, międzynarodowa firma, która realizuje innowacyjne projekty w Polsce, inspirując się zagranicznymi rozwiązaniami.

Wybrano już lokalizację dla inwestycji – będzie to ul. Rybnicka, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad A4 i A1. Silesia Outlet ma stanąć w tym samym parku handlowym co sklepy Auchan i Leroy-Merlin. Przewiduje się, że odwiedzać będą je ludzie z całego Śląska, znajdować się będzie bowiem obok jednego z najważniejszych skrzyżowań autostrad w Polsce. Wybrana lokalizacja zdaje się więc być perfekcyjna.

Warto dodać, że w strefie do 90 min jazdy samochodem, czyli w strefie bezpośredniego oddziaływania, mieszka około 6,5 miliona potencjalnych klientów, a park handlowy w którym znajduje się Auchan i Leroy-Merlin odwiedza rocznie 4,5 miliona ludzi. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wg statystyk GUS z 2015r. Gliwice są, po Warszawie, miastem z największym dochodem na jednego mieszkańca.

Potencjalni najemcy zdają się być zaintrygowani całym przedsięwzięciem. Możliwe, że pomysł może okazać się sukcesem na skalę wojewódzką.

 

Wizualizacja: materiały prasowe Silesia Outlet

32 KOMENTARZE

 1. Ludzie!!!
  To bedzie OUTLET !!!
  Widac, ze Świata nie znacie…
  Takie cos jak OUTLET kieruje sie wlasnymi prawami, to nie jest to samo co zwykla galeria i nie bedzie tam takich samych sklepow jak w zwyklej galerii bo nie wszystkie marki tworza sklepy outletowe.
  Ja jestem jak najbardziej na TAK !!! 🙂

 2. A może się tak cieszyć ze nowe miejsca pracy będą? Wiadomo teraz będzie budowane nowe centrum handlowe w Zabrzu wraz z Ikea plus jeszcze to .Więcej miejsc pracy .Ale z drugiej strony taka EUROPA CENTRALNA lub takie FORUM które pozwoliło na zamknięcie Zary itp straciło swoją renomę. Jak powstaną w końcu sklepy takie jak są w Katowicach to ma szansę przetrwania.

 3. Konkurencja? Bedzie wialo krzakami jak w westernach przez caly tydzien jak w europie, az przyjdzie weekend i przejdzie tornado ludzi. Centra handlowe stawia sie w centrum miasta, gdzie kazdemu jest mniej wiecej najblizej, a nie na wypizdowie przy zjazdach z autostrad.

 4. Maciej Całka pamiętam jak Europa Centralna to miało być coś na skalę europejską, najlepszy park handlowy na Śląsku. I coś nie wyszło ( ale to tylko moje zdanie, pewnie dlatego, że nie ma tam moich ulubionych sklepów )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here