materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

45-latek chciał skoczyć z 11 piętra. Policyjna akcja prawie jak z filmu

spot_img

W niedzielne przedpołudnie policjanci uratowali życie człowieka w depresji. 45-letni mieszkaniec Gliwic zamierzał popełnić samobójstwo. Spokojna rozmowa, ale i silny chwyt dzielnicowego zatrzymały desperata dosłownie w ostatnim momencie. W tym przypadku było o krok od tragedii.

Około godziny 10.30 służby otrzymały zgłoszenie o człowieku siedzącym w wybitym oknie 11. piętra wieżowca przy ul. Czajki. Natychmiast pojawili się tam policjanci oraz strażacy.
Nasi funkcjonariusze dostali się na szczyt budynku, gdzie spostrzegli wybitą szybę i wyłamaną ramę okienną na klatce schodowej. Siedział tam roztrzęsiony mężczyzna. Płakał, był w stanie skrajnej depresji.

Ratowania podjął się dzielnicowy z I komisariatu, starszy sierżant Kamil Cieszkowski. Spokojnym tonem zaczął rozmawiać z desperatem, który nie zamierzał rezygnować z podjętej już tragicznej decyzji.

W pewnym momencie zadzwonił telefon (jak się później okazało, była to zaniepokojona partnerka 45-latka) i ta chwila przesądziła prawdopodobnie o losach akcji. W przypływie racjonalnego myślenia gliwiczanin postanowił oszczędzić swój smartfon i poprosił policjanta o przekazanie go rodzinie. Funkcjonariusz wykorzystał moment – błyskawicznie chwycił za nadgarstek wyciągniętej do niego ręki z telefonem. Gliwiczanina udało się uratować.

Na miejsce wezwano medyków, którzy przejęli chorego. Pojawiła się także partnerka mężczyzny – z podziękowaniami za udaną akcję ratowniczą.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły