Psalmy i poezję religijną recytuje Anna Samusionek. Żeński Chór Kameralny ADVENTUS zaprasza na bezpłatny koncert 18.11 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Barlickiego 3

 

Żeński Chór Kameralny ADVENTUS działa od roku 2012 przy Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej. W jego repertuarze znajdują się pieśni religijne różnych epok – od renesansu po współczesność.

Chór ADVENTUS koncertuje na terenie całej Polski, a także za granicą, śpiewając w najróżniejszych miejscach – w kościołach, ośrodkach kultury, na scenach festiwalowych, ale także w domach opieki czy zakładach karnych. Często bierze udział w koncertach charytatywnych, gdzie zbierane są środki na potrzeby osób poszkodowanych przez los. Swoje występy określa mianem spotkać przy muzyce i poezji religijnej, gdyż pieśni przeplatane są wierszami poetów współczesnych i dawnych, w tym biblijnymi Psalmami.

 

Chór wystąpi w Gliwicach 18 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Barlickiego 3 o godzinie 17.00. Koncert dedykowany jest dla wszystkich osób, niezależnie od wieku. – Najważniejszym celem chóru ADVENTUS jest niesienie słuchaczom słów pocieszenia, zachęty i wiary w Bożą miłość. – mówią autorzy. Koncert jest bezpłatny.

Koncert chóru ADVENTUS poprowadzi Anna Samusionek – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna

Zadebiutowała w roku 1997 rolą Zosi w filmie Darmozjad polski, za którą otrzymała nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Potem przyszły kolejne filmowe i serialowe role, m.in. w Prawie ojca, Zakochanych, Tygodniu z życia mężczyzny, Plebanii, Miasteczku, Linii życia, Oficerach, Czasie honoru czy Przepisie na życie i wielu innych. Obecnie (od 2007 roku) gra w serialu Na Wspólnej, gdzie wciela się w rolę bizneswoman Ilony Zdybickiej. Z chórem ADVENTUS współpracuje od roku 2015, ubogacając program muzyczny pięknymi recytacjami Psalmów oraz poezji religijnej polskich poetów, takich jak Jan Twardowski czy Roman Brandstaetter.

Na szczególną uwagę wśród solistów zasługuje, śpiewająca sopranem, Dorothy Porawski-Orzechowska. To absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, która ma na swoim koncie wiele występów m.in. z grupą operową Lakme czy z Orkiestrą Symfoniczną Southern Adventist University. W chórze ADVENTUS śpiewa od momentu jego powstania.

Chórem dyryguje Mariusz Gebel, który ukończył dwa wydziały na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym: dyrygentury chóralnej oraz wokalno-aktorski. Był członkiem zespołów muzyki dawnej: Ars Antiqua, Ars Nova, Il Canto, Bornus Consort. Śpiewał również w polskim zespole Advent Singers, w którego repertuarze znajdowały się różne gatunki muzyki religijnej. Brał udział w nagraniach kilku płyt, w tym wyróżnionej prestiżową nagrodą muzyczną Fryderyka płyty “Melodie na Psałterz Polski” z kompozycjami Mikołaja Gomółki. Jest pasjonatem wielogłosowej muzyki wokalnej dawnej i współczesnej.

Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ.

Zapraszamy również na dwie bezpłatne prelekcje pt. CO ODKRYŁ MARCIN LUTER? 21 i 28 listopada o godz.17:00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

1 KOMENTARZ

  1. genialnie! słyszałam gdzieś w internecie ten chór. to będzie uczta muzyczna ? a jeszcze Samusionek to wisienka na torcie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here