SixSilver Jubiler Gliwice

Projekt zagospodarowania pasa drogowego ul. Chorzowskiej z wykorzystaniem terenu po nieczynnym torowisku tramwajowym wykona biuro A-propol. Czego możemy się spodziewać? Sporych zmian.

W planach jest przebudowa ul. Chorzowskiej od skrzyżowania ul. Zabrskiej, Dąbrowskiego i Poniatowskiego do zajezdni tramwajowej. Wstępna koncepcja zakłada przebudowę skrzyżowania na rondo, a w miejscu nieczynnego torowiska utworzenie strefy rowerowo-spacerowej. Plany zakładają zwężenie ulicy do 9 metrów i utworzenie azyli dla pieszych.

Ma też być bardziej zielono. Zaplanowano budowę miejsc postojowych oraz małą architekturę: ławki i stojaki rowerowe. Głównym punktem przebudowy ma być likwidacja nieczynnego torowiska tramwajowego. Planowane prace mają poprawić bezpieczeństwo i parametry funkcjonalno-użytkowe ulicy.

Na podstawie tej koncepcji wyłoniona przez Zarząd Dróg Miejskich w przetargu gliwicka firma A-propol przygotuje dokumentację projektowo-budowlaną. Wykonawca zlecenia może wprowadzić zmiany, które jeśli zostaną zaakceptowane przez Miasto, będą brane pod uwagę podczas przebudowy ul. Chorzowskiej.

A-propol ma 15 miesięcy na  przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego inwestycji. 

4 KOMENTARZE

  1. @Adrian, wierzę, że przed przygotowaniem przetargu zamawiający poczynił wstępne ustalenia.
    Może była już jakaś koncepcja z uzgodnieniami? Przynajmniej tak to powinno wyglądać…

  2. Zastanawia mnie jedna rzecz. Torowisko wzdłuż ul. Chorzowskiej należy chyba nadal do Tramwajów Śląskich i niekoniecznie muszą być zainteresowani jego likwidacją jeśli nadal myślą w przyszłości o powrocie tramwajów do Gliwic. Formalnie chyba mogą się tym planom przebudowy jakoś sprzeciwić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here