Na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej i Świętojańskiej zlokalizowany jest jeden z wielu, nowych placów zabaw w naszym mieście. Pełni taką samą funkcję jak inne tego typu obiekty, ale czy pełni ją dobrze? Mieszkańcy mają wątpliwości.

Do jednego z radnych, Tomasza Tylutko doszły słuchy, jakoby z placu znikały kolejne atrakcje. – Na dzień dzisiejszy największy w okolicy plac zabaw posiada jedynie „domek”, dwie huśtawki oraz piaskownicę. W roku ubiegłym zabrana została karuzela, obecnie wg. przekazanych informacji uszkodzeniu uległo kolejne urządzenie. W miejsce wycofanych urządzeń nie pojawiły się inne, co w znacznym stopniu zubożyło możliwości wspomnianego placu zabaw – pisze w interpelacji radny.

Zwrócił się on także do prezydenta Adama Neumanna z pytaniem czy jest możliwość postawienia nowych urządzeń w miejsce wycofanych jak i postawienie nowych jeszcze w tym roku i czy w perspektywie długoterminowej planowana jest modernizacja i powiększenie placu zabaw na terenie Skweru Nacka?

Mamy już odpowiedź Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych – Demontaż urządzeń spowodowany był ich trwałym uszkodzeniem. Jednocześnie informujemy, że w naszej administracji znajdują się 134 obiekty małej architektury. Modernizacja placu zabaw na skwerze Nacka zostanie ujęta w planach budżetowych naszej jednostki na 2023 rok – poinformował Tadeusz Mazur, dyrektor MZUK.

1 KOMENTARZ

  1. Wstyd dla Miasta, aby tak popularny w centrum miasta Plac Zabaw był w tak opłakanym stanie. Od dawna wymaga remontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here