W naszym kraju z roku na rok w siłę rośnie rynek usług pożyczkowych. Z pomocy wyspecjalizowanych instytucji pozabankowych korzystają już miliony Polaków. Okazuje się, że jednym z najpopularniejszych rozwiązań są tzw. pożyczki bez zaświadczeń. Charakteryzują się ogólną dostępnością, skróconą do maksimum procedurą przyznawania, a także brakiem skomplikowanych formalności. Na czym dokładnie polega ten typ zobowiązania?

Pożyczkobiorcy cenią swój czas i energię. Z tego powodu firmy pożyczkowe co rusz dostosowują swoją ofertę do potrzeb, ale i realnych możliwości finansowych klientów. Badania opinii publicznej wykazują, że robią to skutecznie, ponieważ z każdym kolejnym dniem wydłuża się kolejka po pomoc materialną.

Dobra alternatywa

Pożyczki stały się tym, czym kiedyś były kredyty bankowe. Mimo że początkowo przypominały ten rodzaj zobowiązania, dziś dzieli je przepaść. Osoby, które z różnych względów nie mogą starać się o tradycyjny kredyt, kierują się do instytucji pozabankowych, które zajmą się sprawą bez większej zwłoki i w taki sposób, aby obie strony były z transakcji zadowolone.

Ogólna dostępność

Jednym z największych atutów tej formy wsparcia jest jego powszechność. Praktycznie każda pełnoletnia osoba może aplikować o udzielenie jej pożyczki. Na listę plusów można wpisać także szeroki wybór. W branży funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt podmiotów, które zajmują się tym tematem. Na ich korzyść działa także to, że firmy zazwyczaj nie sprawdzają klienta w rejestrach dłużników takich podmiotów jak Biuro Informacji Gospodarczej, Biuro Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Dłużników.

Liczy się zaufanie

Kolejnym aspektem związanym z pożyczkami bez zaświadczeń jest okazane przez firmę zaufanie do klienta. Nie jest on bowiem proszony ani o oświadczenie od pracodawcy ani o zaświadczenie o dochodach. Dzięki temu zobowiązanie może zaciągnąć nawet osoba, która nie ma stałego zatrudnienia, a jedynie umowę zlecenie, o dzieło czy też prowadzi własną działalność gospodarczą.

Wzrastające zadłużenie

Wiele osób zastanawia się, dlaczego Polacy się zadłużają? Większość decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania z uwagi na naprawdę tragiczną sytuację finansową. Środki z pożyczki przeznaczają wówczas na bieżące potrzeby, w tym opłacenie czynszu za mieszkanie, mediów, rachunków za telefon, internet czy telewizję. Osoby starsze proszą o pieniądze na lekarstwa i zakupy spożywcze. Istnieje także spora grupa konsumentów, którzy potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki na zakup nowego sprzętu RTV czy AGD, na naprawę samochodu albo zakup nowego.

Jak znaleźć pożyczkę?

Temat pożyczek porusza dziś mnóstwo portali. Na wielu z nich dostępne są obiektywne rankingi najlepszych produktów instytucji pozabankowych. Pomocna dla potencjalnego pożyczkobiorcy może okazać się także porównywarka szybkich pożyczek online – pozyczkowy-portal.pl. Warto czerpać wiedzę z różnych źródeł, niż później żałować podjętej decyzji i podpisanej umowy.

6 KOMENTARZE

  1. Pożyczki są dla ludzi, tylko trzeba wiedzieć ile pożyczyć, na co i czy będziemy w stanie splacić w określonym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here