Pomimo wciąż niesprzyjających okoliczności 19 edycja cyklu Jazzowy Czwartek z Gwiazdą odbędzie się w październiku i listopadzie 2020. Przed nami 10 koncertów na żywo! 

Będący pochodną roku pandemicznego ograniczony dostęp do kultury „na żywo” wywołał, zarówno w publiczności, jak i artystach olbrzymi głód performance’u. Dlatego  Stowarzyszenie Śląski Jazz Club zdecydowało się na realizację 19 edycji cyklu Jazzowy Czwartek z Gwiazdą. Koncerty zaplanowane na październik i listopad, będą odbywały się w dwóch lokalizacjach: Scena Bojków – MOK Gliwice (Gliwice, ul. Parkowa 5) i Pałac w Rybnej (Tarnowskie Góry, ul. Powstańców Śląskich 83). 

– Mieliśmy mieć gości z całego świata, w tym z USA i Brazylii. Z powodów oczywistych, takie konfiguracje nie dojdą do skutku. Ale będą wspaniali polscy artyści, bo w tym trudnym czasie chcemy być z nimi, chcemy ich wspierać. Mamy nadzieję, że nam w tym pomożecie uczestnicząc w koncertach. – zachęca Daniel Ryciak, prezes stowarzyszenia Śląski Jazz Club.

Wśród znakomitych twórców, którzy przyjęli zaproszenie znaleźli się m. in. Monika Borzym, Ewa Bem, Anna Maria Jopek, Ewa Uryga, Arek Skolik, Mieczysław Szcześniak, Artur Dutkiewicz i Janusz Prusinowski. 

Październik

8.10, godz. 20. 00
MONIKA BORZYM śpiewa stare piosnki – w programie polskie, przedwojenne standardy jazzowe. Melodie autorstwa m. in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego; teksty: Juliana Tuwima i Mariana Hemara
bilety: 25 zł w przedsprzedaży/ 35 zł w dniu koncertu
miejsce: MOK Gliwice (Gliwice, ul. Parkowa 5) 

15.10, godz. 19.00
AREK SKOLIK – TO MUNIAK WITH LOVE 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here