spot_img

Czwartek z Gwiazdą: Jorgos Skolias i World Trio

spot_img

 

śląski jazz clubJorgos Skolias – urodził się w Zgorzelcu, jego rodzice byli greckimi uchodźcami politycznymi. Wychowywał się w wielonarodowym i bardzo kulturowo zróżnicowanym środowisku młodzieżowym. Zawodową pracę rozpoczął w 1982 r. od pracy w jazz rockowej formacji „KRZAK” i stał się przedmiotem zainteresowania wielu poszukujących i nowatorskich muzyków, którzy proponowali mu współpracę zarówno koncertową, jak i w przygotowaniu nagrań.

Zajmował się nowymi wizjami muzyki pracując z Radosławem Nowakowskim, zespołami „Tie Break”, „Pick Up”, „Free Cooperation”, Tomaszem Stańko, Terje Rypdalem, Nikosem Touliatosem, Bronisławem Dużym, Bogdanem Hołownią, Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Knittlem. Uczestniczył w wielu nagraniach muzyki teatralnej i filmowej.

Bronisław Duży – absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie puzonu. Instrumentalista, aranżer, kompozytor, 15 lat na scenie jazzowej,  uhonorowany stypendium im. K. Komedy. Od 1987 r. znajduje się na szczycie organizowanej przez „Jazz Forum” ankiety „Jazz Top” w kategorii puzonu.

Przemek Borowiecki – uważany za jednego z najciekawszych perkusistów improwizujących w kraju. Wyróżniający się oryginalnym brzmieniem oraz nietypowym traktowaniem muzyki i czasu. Ceniony przez muzyków za indywidualność oraz różnorodność w sposobach kreowania i wyrażania najśmielszych emocji.
 

Sląski Jazz Club, 22 marca (czwartek) godz. 20.00
Bilety: 10 zł przedsprzedaż / 15 zł w dniu koncertu.

 

 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły