Ruszyły prace związane z budową nowoczesnego skateparku przy ulicy Szpitalnej.

Dokładnie w dzisiaj Urząd Miasta przekazał plac budowy firmie wykonawczej tj. „Dombud” Sp.j. z Gliwic. Firma ta, w wyniku postępowania przetargowego zaproponowała najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę 1 584 589,32 zł. Wykonawca posiada doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji, a na koncie ma ponad 90 podobnych przedsięwzięć.

Zgodnie z projektem wykonawczym oraz podpisaną umową z Firmą „Dombud”, miłośnicy sportów wyczynowych, będą mogli pod koniec listopada bieżącego roku korzystać z nowych urządzeń, a mianowicie:

 1. Dwupoziomowy bowl
 2. Quarter Pipe oraz Bank ramp o kącie 45 stopni,
 3. London Gap skośny,
 4. Schody wraz z poręczą skośną oraz grindboxem skośnym,
 5. Bank Ramp,
 6. Funbox w 2 konfiguracjach z grindboxem góra/dół, grindboxem prostym i poręczą prostą oraz manual padem,
 7. Poręcz prosta,
 8. Bank ramp+ mini quarter.
 9. Bank ramp 45 stopni (podwyższony),
 10. Jumpbox,
 11. Bump,
 12. Quarter Pipe
 13. Strefa chill’out ( ławka multifunkcyjna, ławki, kosze, stojaki na rowery )

Dodatkowo, w rejonie zagospodarowanego terenu zostanie zrealizowana integralna inwestycja w postaci dwóch torów do gry w boule, co niewątpliwie, zwiększy atrakcyjność tego miejsca, uzupełniając ofertę rekreacyjną w Knurowie.

Warto wspomnieć, że rozwiązania, które niebawem powstaną przy ulicy Szpitalnej zostały skonsultowane z mieszkańcami Knurowa, potencjalnymi użytkownikami takich miejsc.

źródło: UM Knurów

2 KOMENTARZE

 1. Co na to stroskani antybetoniarze? Przecież to spory plac betonu! Jak budują gdzieś drogę to protestują! A tu pozwolą na takie coś?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here