W przyszłości tradycyjne maszyny ustąpią miejsca temu wynalazkowi?

Służby dbające o czystość naszych miast, posługują się całą gamą różnego sprzętu. Wszystkie pojazdy różnią się przede wszystkim przeznaczeniem, rozpoczynając od pługów i śmieciarek, kończąc na polewaczkach czy kosiarkach. Utrzymanie sprzętu generuje spore koszty, jednak pojawiła się idea, która pozwoli w przyszłości ograniczyć niepotrzebne wydatki.

Michał Markiewicz, projektant z Gliwic, wpadł na pomysł stworzenia wielofunkcyjnego pojazdu, który byłby połączeniem pługu śnieżnego, śmieciarki i maszyny czyszczącej jezdnie.

Taka kompilacja trzech pojazdów, pozwala zaoszczędzić środki przeznaczone zarówno na produkcję, eksploatację jak i ewentualne magazynowanie. Multifunctional City Sweeper to projekt złożony z modułowych kontenerów. Ze względu na możliwość łatwej wymiany pojemników, pojazd umożliwia sprawną segregację odpadów. Kształt i rozmiar maszyny został tak zaprojektowany, aby zapewnić zarówno swobodne poruszanie się w wąskich, parkowych ścieżkach jak i odpowiednią pojemność kontenerów. Wynalazek został wyposażony w ekologiczny napęd elektryczny. Wszystko z myślą o wpasowaniu się w idee cichej, zielonej przestrzeni.

Projekt, choć niezwykle ciekawy, na razie jest w fazie przygotowań. Co ciekawe, model powstał jako praca dyplomowa na Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości. Z pewnością pomysł jest wart uwagi. Trzymamy kciuki, aby śmiała wizja została wcielona w życie na stałe wpisując się w miejski krajobraz. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here