materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Czy Unia uratuje Gliwice?

spot_img

A4 Gliwice obwodnicaW tym tygodniu zapadnie ostateczna decyzja dotycząca cennika opłat za przejazd autostradą z Gliwic do Wrocławia.
Początkowa kwota 20 groszy za kilometr okazała się zbyt wysoka jak na warunki, które postawiła w ramach dopłat Unia Europejska.

Podobnie sprawę oceniają przeciętni kierowcy, bo nic tak bardzo nie rozbudza emocji jak rosnące ceny paliwa i opłaty na nielicznych polskich autostradach. Wyjątkową cierpliwością w tej kwestii muszą wykazać się zmotoryzowani Gliwiczanie, którzy po batalii o bezpłatną autostradową obwodnice miasta, bezczynnie przyglądali się jak rosną kolejne punkty poboru opłat na odcinku z Gliwic do Wrocławia.

Na szczęście sytuacja zmusiła ministerialnych urzędników do zmiany dotychczasowych założeń, gdyż każde nadużycie skutkowałoby zwrotem części środków, jakie przyznano Polsce w ramach unijnej pomocy. Jeśli konsultacje Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Ministerstwa Finansów zakończą się pomyślnie, to od 1 czerwca samochody osobowe zapłacą średnio o połowę mniej niż zakładano, czyli 10 groszy za kilometr.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły