Na gliwickich ulicach trwają wiosenne porządki. Zamiatarki uprzątnęły już główne arterie miejskie i wiele mniejszych ulic. W sumie wysprzątane zostanie ponad 3 mln m2 jezdni. Dobiega też końca czyszczenie sygnalizacji świetlnych na terenie miasta.

Na potrzeby prowadzonych porządków miasto podzielono na pięć rejonów, które obsługuje trzech wykonawców. Zamiecione są już m.in. ulice: Wrocławska, Pszczyńska, Toszecka, Tarnogórska, Strzelców Bytomskich i Jedności. W sumie uporządkowane zostanie ponad 3 mln m2 jezdni, umytych zostanie 878 sygnalizatorów świetlnych dla samochodów, ponad 570 sygnalizatorów świetlnych dla pieszych, 44 sygnalizatory dla rowerzystów i 368 kamer wideodetekcji. Sprzątane są też chodniki i pasy zieleni, czyszczone kamery monitoringu.

– Utrzymanie w czystości infrastruktury związanej z systemem sterowania ruchem, czyli sygnalizatorów, masztów i tablic zmiennej treści odbywa się dwa razy w roku. Mycie sygnalizacji ma nie tylko walor estetyczny. Dobrze widoczna zwiększa bezpieczeństwo – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

ZDM apeluje do kierowców, by stosowali się do ustawionych w mieście znaków informujących o zakazie zatrzymywania na czas sprzątania. Znaki obowiązują wyłącznie w wyznaczonym dniu tygodnia, w określonych godzinach. Stosowanie się do nich umożliwi sprawne uprzątnięcie miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here