Dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 na terenie Gliwic i powiatu policjanci przeprowadzają tzw. działania NURD (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego). Będą jednak ujawniać wykroczenia popełniane nie tylko przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale i kierowców.

Celem tych działań jest przede wszystkim ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów, kierujących jednośladami a także kształtowanie wśród wszystkich użytkowników dróg właściwego zachowania. Policjanci będą konsekwentni wobec osób naruszających przepisy ruchu drogowego.
Przypominamy, że głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych jest przede wszystkim wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wejście zza przeszkody, chodzenie nieprawidłową stroną oraz wejście lub wbiegnięcie na ulicę przy czerwonym świetle sygnalizatora.

1 KOMENTARZ

  1. Niech policja szczególną uwagę zwróci na rowerzystów, którzy wieczorem jeżdżą bez oświetlenia, mają tylko np. odblaski i wydaje im się, że to wystarczy… Bo wielu można takich spotkać i jakoś nie widać policji/sm by to eliminowała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here