W sobotę 17 lipca Damian Durkacz spełni swoje największe marzenie – poleci do stolicy Japonii, aby wziąć udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Na początku czerwca pięściarz z Knurowa wywalczył olimpijską kwalifikację na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Damian Durkacz walczący w kategorii wagowej do 63 kg, podczas turnieju kwalifikacyjnego w Paryżu pokonał jednogłośnie reprezentanta Węgier, Milana Fodora zdobywając tym samym bilet do Tokio. 

Przygotowania

7 lipca Durkacz rozpoczął międzynarodowy obóz przygotowawczy w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, który potrwa do 16 lipca i zakończy przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio. Pięściarz z Concordii Knurów trenuje z najlepszymi zawodnikami reprezentacji Mołdawii oraz Polski. – Presji jeszcze nie czuję, trzeba po prostu pojechać do Japonii i wykonać swoją robotę – powiedział Polskiej Agencji Prasowej.

Warto dodać, że ostatni (brązowy) medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 zdobył Wojciech Bartnik, walcząc w kategorii wagowej 81 kg. – To siedzi w głowie. Mam nadzieję, że przełamię tę złą passę, a jeśli uda mi się zdobyć medal – wszystko ruszy. Cieszę się, że będzie w Tokio ze mną trener Ireneusz Przywara, z którym pracuję w klubie od początku. Słucham każdej wskazówki jego i trenera Walerego Korniłowa – powiedział Durkacz Polsatowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here