— Wczoraj przebywając na ulicy Zwycięstwa, gdzie prowadziliśmy czynności służbowe, zauważyliśmy, że po drugiej stronie jezdni, na ziemię, osunęła się starsza kobieta. Widząc to od razu ruszyliśmy z pomocą. Poszkodowana była nieprzytomna, z każdą chwilą jej oddech słabł. Zdając sobie sprawę z tego, że sytuacja jest trudna i liczy się każda sekunda, od razu przystąpiliśmy do resuscytacji krążeniowo – oddechowej. — relacjonują strażnicy miejscy. 

W działaniach, których celem było przywrócenie czynności życiowych strażnicy wykorzystali również urządzenie AED – Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny.

W prowadzeniu RKO pomogła im załoga transportu medycznego, która przejeżdżała obok miejsca zdarzenia. Na miejsce zostało wezwane również Pogotowie Ratunkowe, które po przybyciu na miejsce przejęło prowadzenie akcji i zabrało kobietę do szpitala.

—  Ze starszą Panią była jej córka, której udzieliliśmy wsparcia oraz przewieźliśmy ją do szpitala. —  dodają strażnicy.

4 KOMENTARZE

  1. A może nie panowie? A może panie? W straży miejskiej pracują również kobiety, i z tego co wiem to właśnie kobieta prowadziła akcje reanimacyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here