Prezydent Gliwic Adam Neumann, któremu mieszkańcy zarzucali brak aktywności podczas pandemii, w tej jednej sprawie jest niezwykle zdeterminowany. Chodzi o budowę gigantycznego, suchego zbiornika retencyjnego w miejscu Wilczych Dołów. Mieszkańcy proszą o konsultacje, Neumann wydaje się być głuchy na ich apele.

Właśnie ogłosił przetarg na pełnienie funkcji nadzoru autorskiego dla tego zadania. To kolejny przetarg w ostatnich dniach związany z tą budową. Kilka dni temu pisaliśmy, że rozstrzygnięto postępowania w sprawie wykonawcy inwestycji, którym wybrano miejską spółkę Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów. PRUiM nie ma doświadczenia w tego typu inwestycjach, ani też jego oferta nie była najtańsza.

Władze Gliwic pokazują jednoznacznie, że nie zamierzają rozmawiać z gliwiczanami, którzy próbują wpłynąć na zmianę kształtu inwestycji. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w poniedziałek miało miejsce posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Gliwice. Radny Adam Michczyński, przewodniczący komisji, zaproponował projekt uchwały ws. wstrzymania prac zmierzających do rozpoczęcia budowy suchego zbiornika retencyjnego na Wilczych Dołach i podjęcie dialogu z mieszkańcami. Mimo wysłuchania rzeczowych argumentów mieszkańców, radni projekt odrzucili.

Jak wyglądało głosowanie?
Leszek Curyło (PO) – przeciw
Janusz Szymanowski (PO) – przeciw
Krzysztof Kleczka (KdGZF) – przeciw
Stanisław Kubit (KdGZF) – przeciw
Adam Michczyński (PiS) – za
Zdzisław Goliszewski (PiS) – nieobecny

7 KOMENTARZE

  1. Danka wydaje mi sie ze Ty nie tylko nie widzialas sikornika.Nieznasz jak dziala wladza nie tylko w Polsce ale w innych krajach europy I swiata. My szara strefa musimy pracowac I placic podatki aby ci na gorze mogli dobrze zyc I miec niewolnikow. Usmiech od Piotra.Byl to jeden z powodow dlaczego dawno temu wyjechalem z rodzinnego kraju.Widze ze komuna dalej jest tylko nazywa sie inaczej. Pozdrowienia Piotr ., I szczesliwego zycia w pieknej ojczyznie ,bylem wiele razy na odwiedzinach w rodzinnych gliwicach.Gliwice to jedno z najpiekniejszych miast slaska

  2. lud jak lud moze glosowac a wladza I tak bedzie zawsze taka sama, zawsz dla siebie iswoich ludzi
    .Tak bylo caly cas. wyslijmy nasza wladze na dalekie wakacje. w afryce sa potrzebni ludzie do pracy.
    pozdrowienia I powodzenia stary gliwiczanin Piotr.

  3. No ale przeciez taka wladze lud w Gliwicach wybral,byly tam uklady i ukladziki i sa nadal,nic sie nie zmienilo tylko nazwisko glownego dowodzacego.

  4. Danka… masz na myśli mieszkańców Sikornika? No tak oni to rzeczywiście kupując mieszkanie 30 lat temu się dali wrobić. Ale to nie jest problem widoku z okna. To jest po pierwsze nieefektywne, przeskalowane projektowanie, po drugie wydawanie kasy miasta ( to mieszkańcy tą kasę zapełniają) a po trzecie na odległość śmierdzi układami układzikami A mieszkańcy tylko przeszkadzają. Ot tyle.

  5. I bardzo dobrze. Bo radni mają dbać o interesy wszystkich mieszkańców a nie małej grupki, która kupując mieszkanie nie sprawdziła jak wygląda plan zagospodarowania przestrzennego. A może deweloper ich nie poinformował?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here