Do niemal 10,5 miliona złotych wzrosła łączna kwota dofinansowania na odnowienie i termomodernizację dawnego dworca kolejowego. Dodatkowe wsparcie ze środków europejskich to wynik konsekwentnych starań burmistrza Pyskowic Adama Wójcika.

Rozpoczęte na początku bieżącego roku prace są na dobrej drodze, by na jego koniec doprowadzić zabytkowy budynek do zamkniętego stanu surowego. Firma Milimex S.A. z Siemianowic Śląskich, która wygrała przetarg na I etap budynku, wykonała stropy kondygnacji, szyb dla windy i klatkę schodową. Lada moment powinna ruszyć budowa dachu, a w ślad za nią wstawianie okien i drzwi. Według deklaracji wykonawcy zabezpieczenie obiektu powinno być gotowe przed nadejściem zimy.

Na miesiące niepozwalające na kontynuowanie prac na zewnątrz zaplanowano montaż instalacji oraz wykonanie ocieplenia budynku od wewnątrz.

Przypomnijmy, że założenia zakładają odrestaurowanie i przekształcenie zabytkowego dworca w centrum aktywności twórczej „Stacja Kultury”. W pierwszym kroku obiekt został objęty pracami remontowymi i termomodernizacyjnymi o wartości 7 341 410, 58 zł. Łączne dofinansowanie z RPO WSL na tą część zadania z dwóch działów (na rewitalizację i termomodernizację) wyniesie do 95 proc. kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here