Harcerski Start 2018

Wraz z nadejściem września, rozpoczyna się kolejny rok szkolny. W tym czasie, w całej Polsce tysiące uczniów będzie miało okazję przekonać się czym jest harcerstwo i przeżyć swoją pierwszą harcerską przygodę.

Najważniejszym zadaniem ruchu harcerskiego jest skupienie się na wszechstronnym rozwoju człowieka poprzez stawianie mu wyzwań, czyli coraz ciekawszych misji, wymagających od niego zaangażowania i zdobywania nowej wiedzy. Podczas zbiórek harcerze ćwiczą swoją spostrzegawczość, umiejętności siłowe i koordynacyjne oraz nabywają wiedzę na temat otaczającego ich świata. Działając w małych grupach zwanych szóstkami lub zastępami są uczeni pracy w grupie i odpowiedzialności. Harcerstwo to też przede wszystkim przygody, wyjazdy na biwaki do lasu, w góry.

W liczącym ponad 650 osób Hufcu ZHP Ziemi Gliwickiej, drużyny i gromady rozpoczęły już swoje nabory. W czasie kilkunastu najbliższych dni, harcerze zaprezentują się w szkołach i przeprowadzą serie spotkań dla nowo wstępujących osób, które pozwolą na łatwiejsze zrozumienie harcerstwa. Po tym czasie rozpoczną się biwaki, wyjazdy i wiele innych atrakcji harcerskich.

Szczegółowe informacje na temat gromad zuchowych i drużyn harcerskich, dotyczące terminów i miejsca zbiórek znajdziecie na stronie: www.gliwice.zhp.pl w zakładce „Zostań harcerzem”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here