Dr hab. inż. Tomasz Tański został wyróżniony jubileuszowym odznaczeniem 5. Forum Inteligentnego Rozwoju „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju”. Tytuł został przyznany „za wyróżniające osiągnięcia w obszarze badań ukierunkowanych na rozwój urządzeń hybrydowych oraz samodzielnych urządzeń piezoelektrycznych i struktur fotowoltaicznych”.

Jak wskazano w uzasadnieniu: „wyniki badań mają szansę posłużyć do stworzenia atrakcyjnych rozwiązań wykorzystywanych w produkcji przemysłowej”. Odznaczenie stanowi formę unikalnego wyróżnienia dla wybranych laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju z lat 2016–2019, a także innych orderów doceniających wkład jednostki lub osoby w wprowadzanie na rynek nowatorskich rozwiązań. Prof. Tomasz Tański otrzymał tą nagrodę w grudniu 2019 roku w kategorii Naukowiec Przyszłości.

Uroczystość wręczenia odznak odbędzie w dniach 26-27 listopada podczas 5. Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie w Centrum Konferencyjno-Hotelowym ApartHotel Termy Uniejów. Forum to wydarzenie gospodarcze poświęcone nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj. Opiera swoje działania na linii nauka-biznes-samorząd, a uczestniczą w nim branżowi liderzy, innowatorzy i inwestorzy. Transfer wiedzy z sektora nauki do gospodarki i życia społecznego oraz wdrażanie ulepszonych usług i produktów to zagadnienia, które są traktowane podczas tego wydarzenia priorytetowo.

Głównym organizatorem i inicjatorem Forum Inteligentnego Rozwoju jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Wśród patronów honorowych znajdują się m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Klimatu, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here