Radni dzielnicy skierowali do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach pismo, w którym zwracają uwagę na przypadki łamania ciszy nocnej przez kierowców driftujących na byłym parkingu Tesco.

W odpowiedzi na otrzymane pismo, dotyczące wniosku o objęcie stałym nadzorem terenu byłego parkingu Tesco przy ulicy Wielickiej, w związku z zakłócaniem ciszy nocnej przez kierujących pojazdami, którzy driftują (drifting z ang. dryfować – jeździć samochodem w kontrolowanym poślizgu) zastępca naczelnika WRD informuje, że bezpośrednio po otrzymaniu korespondencji funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji podjęli czynności zmierzające do potwierdzenia otrzymanej informacji.

W czasie monitorowania w różne dni i o różnych godzinach nocnych nie stwierdzono jednak przypadków niestosowania się do obowiązujących przepisów. Jednocześnie, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz porządku publicznego, z-ca naczelnika zapewnia, że w miarę posiadanych sił i środków poruszony problem będzie w dalszym ciągu w zainteresowaniu funkcjonariuszy WRD KMP w Gliwicach, którzy nadal będą kierowani we wskazany rejon celem kontroli.

1 KOMENTARZ

  1. będą się przyglądać, czyli to co robili do tej pory po zgłoszeniach od mieszkańców podjeżdżał radiowóz i się przyglądali i b,będą teraz robić dalej to samo czyli nic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here