Cały czas obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia w sprawie silnego wiatru, również w naszym rejonie.

Policji wciąż zgłaszane są interwencje dotyczące samochodów uszkodzonych przez spadające przedmioty, dachówki, a nawet pchane wiatrem kosze na śmieci. W wyniku nocnej wichury zablokowane były drogi, interweniowali strażacy i policjanci.

O godzinie 1.26 przy ul. Toszeckiej w Gliwicach drzewo przewróciło się na samochody marek Renault i Toyota. Podobne zdarzenia zgłaszano kolejno: godz. 1.28, ul. Witkiewicza, godz. 1.56, ul. Błogosławionego Czesława – drzewa przewróciły się na samochody; godz. 1.57, Paczyna – auto wjechało w leżące na jezdni drzewo; godz. 1.46, Knurów, parking przy ul. Jagiełły – drzewo przewróciło się na pojazdy; godz. 2.05, Rachowice, ul. Wiejska – drzewo zatarasowało drogę, zerwało kable elektryczne; godz. 2.05, Przyszowice, ul. Makoszowska – drzewo upadło na jezdnię (podobnie, w tym samym czasie, w Gliwicach na Pszczyńskiej, Strzelców Bytomskich, Ligonia).

Wiatr unosił blaszane garaże przy ul. Wita Stwosza – jeden z nich, przemieszczając się, uszkodził auto. Podobnie było w Smolnicy oraz przy ul. Tylnej w Gliwicach.

Na 289. kilometrze autostrady A4 policjanci ujawnili leżący na barierach kontener, który prawdopodobnie spadł z jakiejś ciężarówki.
Obecnie liczne policyjne patrole jeżdżą do wezwań dotyczących uszkodzonych dachówkami i innymi przedmiotami samochodów.

Radzimy zabezpieczać przedmioty przechowywane na balkonach czy parapetach. Jak widać po doświadczeniach dwóch dni, wiatr przewraca znaki drogowe, tablice informacyjne, zrywa blaszane pokrycia pomieszczeń gospodarczych.

To wszystko może być niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. Na szczęście dotąd nie odnotowano żadnego przypadku, w którym ktoś zostałby ranny.

13 KOMENTARZE

  1. AC może mieć wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela gdy auto zostanie uszkodzone w wyniku działania żywiołu. Proszę sprawdzić OWU swojego ubezpieczenia. Kiedyś ktoś mocno się zdziwił, po tym jak pewna duża firma ubezpieczeniowa odmówiła odszkodowania za uszkodzenia powstałe w wyniku działania silnego wiatru.

  2. Niech jeszcze reklamacje do chmur ktoś złoży na deszcz padający, gdy samochód jest dopiero co umyty!

    Absurd, totalny absurd.
    Za dużo człowiek ma….. wszystko liczyć jako pieniądz, bo MALO, MALO, MALO, MALO, MALO !

  3. Mateusz Kunert właśnie po to jest AC by w takich przypadkach otrzymać odszkodowanie. Jeżeli się nie posiada takiej polisy to już tylko pretensje do natury.

  4. Czy ktoś się orientuje, czy za uszkodzenie przez kontener na śmieci samochodu odpowiada Spółdzielnia mieszkaniowa??

  5. Policja zatrzymała i aresztowała Gang Liściastych, Dębowi (23 l.), Kasztanowi(20 l.), Akacji(19 l.) oraz Klonowi(21 l.) grozi 5 lat więzienia za uszkodzenie prywatnego jak i publicznego mienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here