spot_img

DTŚ za dwa lata. Ogłoszono przetarg.

spot_img

Kilka dni temu DTŚ S.A. rozpisała przetarg na wykonanie pierwszego gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej, a już na 25 kwietnia zaplanowano otwarcie ofert na wykonanie inwestycji. Jak zapowiada spółka gliwicka część „średnicówki” zostanie zbudowana najpóźniej do 2015 roku.

Pierwszy odcinek zlokalizowany w południowo-wschodniej części miasta przebiegać ma od granicy z Zabrzem, poprzez tory, następnie Os. Żeromskiego, przekraczać autostradę A1 oraz Kłodnicę aż do ul. Kujawskiej. Będą to dwie jezdnie po 3 pasy ruchu w każdą stronę. W ich ciągu powstaną aż cztery wiadukty i jeden most. Koszt budowy to ponad 300 mln zł.

Drugi odcinek, będzie dwukrotnie dłuższy – od Kujawskiej do ul. Królewskiej Tamy, potem wzdłuż ul. Franciszkańskiej oraz Jagiellońskiej gdzie do ścisłego centrum przebiegać będzie w śladzie dawnego Kanału Kłodnickiego. Tam poprowadzony zostanie tunelem by ominąć ulice Zwycięstwa i Dworcową. Koniec będzie łączył się z DK 88 na węźle przy ul. Portowej. 
Ten odcinek będzie nie tylko dłuższy ale i znacznie droższy – prawie 770 mln zł. Przy jego budowie powstaną aż 2 estakady, 5 wiaduktów, kładki dla pieszych oraz tunel.

Inwestycja w większości zostanie sfinansowana ze środków państwowych oraz unijnych.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,240FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły