Wczoraj na DK 78 (ul. Rybnicka) w Gliwicach, w pobliżu granicy z Knurowem, w odstępie kilku godzin doszło do dwóch karamboli. W samochody prawidłowo zatrzymujące się na czasowo postawionej sygnalizacji świetlnej wjeżdżali, prawdopodobnie nawet nie hamując, inni uczestnicy ruchu. Dwie osoby trafiły na hospitalizację. Najpoważniej ucierpiał kierowca matiza – czeka go prawdopodobnie długi pobyt w szpitalu i rehabilitacja.

Do pierwszego zdarzenia w miejscu przewężenia związanego z robotami drogowymi i czasowo wprowadzoną sygnalizacją świetlną na DK 78 (pod wiaduktem kolejki wąskotorowej) doszło tuż przed godziną 15.30. Przed światłami zatrzymało się kilka aut, których kierowcy oczekiwali na zielone światło. Niestety, kierująca fiatem punto czterdziestokilkulatka z powiatu gliwickiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją samochodu marki Dacia Dokker i uderzyła w jego tył, prawdopodobnie bez hamowania. Siła impetu przesunęła dacię, która wbiła się w opla.

Drugie zdarzenie w tym samym miejscu: ok. godz. 21.00 kierujący daewoo matizem 53-latek, jadąc w kierunku Rybnika, prawidłowo zatrzymał się za szeregiem aut oczekujących na czerwonym świetle, gdy w tył jego pojazdu uderzył, prawdopodobnie nie hamując (nie znaleziono śladów hamowania), samochód marki Kia, kierowany przez mieszkańca powiatu gliwickiego. Matiz, siłą impetu, przemieścił się, uderzając w tył audi a4, a to z kolei – w renault megane. W wypadku bardzo poważnych obrażeń doznał kierowca matiza, został przetransportowany do szpitala w Rybniku.

Po drugim ze zdarzeń oficer dyżurny uznał, że mimo ustawionego przed zwężeniem tymczasowego oznakowania z ograniczeniami prędkości, dla bezpieczeństwa, w pobliżu utrudnienia postawiony zostanie patrol policji drogowej, ostrzegający o oczywistym przewężeniu i sygnalizacji świetlnej.

10 KOMENTARZE

 1. swiatla,swiatla.a moze tak jak napisal( JA ) patrzyc sie przed siebie na droge a nie w ekran smartfona to byloby mniej niepotrzebnych wypadkow I poszkodowanych ludzi.
  Pozdrowienia I spokojnej oraz bezpiecznej drogi.Piotr.

 2. Rudolfie, możesz uzasadnić na jakiej podstawie używasz takich przymiotników? Dyskusja dotyczy pewnego zdarzenia i uczestników tego zdarzenia, a nie bezpodstawnej oceny kogoś kogo nie znamy.
  Tak czy inaczej pogody ducha i miłego dnia życzę .

 3. Błedne oznakowanie i nie widoczne z daleka pewnie.
  Coż – to taki nasz krajowy standard…
  Dobrze że choiciaż Policja zareagowała prawidłowo ale kto do cholery zatwierdza tymczasowe plany organizacji ruchu dla takich prac ?
  Widać nikt sie nawet nie pokwapiłpodjechac i zobaczyc jak tam jest. NIe na darmo tam jest zakaz wyprzedzania… bo górki i dolinki w ktorych auto cale sie chowa sa diabelnie zwodnicze.

 4. Jest coś co łączy obydwa zdarzenia:
  … kierująca fiatem punto czterdziestokilkulatka z powiatu gliwickiego…
  … kierowany przez mieszkańca powiatu gliwickiego …

 5. Zgadzam się z Olo. Świała są(były) zasłonięte przez postawione znaki, widoczne dopiero z odległości około 100 metrów. Sam codziennie tamtędy jeżdżę 2, 3 razy i byłem świadkiem gdy też było ostre hamowanie przez kolizją na czołówkę gdy kierowca zobaczył w ostatnim momencie światło.

 6. Hey olo. No co ty nie powiesz. Jak na innej drodze powstanie zator i świateł w ogóle nie będzie to też powiesz ….nie było świateł to skąd miałem wiedzieć żeby zwolnić i w razie konieczności zatrzymać się .

 7. Co znaczy że nie widać ? Jak patrzysz przed siebie a nie w ekran smartfona to jesteś wstanie kontrolować sytuację przed tobą. Po drugie nie 120km/h tylko tyle ile tam jest dopuszczalne.

 8. tam sie codziennie bedzie cos dzialo. te swiatła sa zle ustawione. w dole. nie widac ze tam stoja auta

  to sprawa dla policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here