Około godziny 18.30 dwie młode osoby w wieku 18 i 15 lat przechodziły przez jednokierunkową, dwujezdniową ulicę. Rzecz działa się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się. Kobiety ruszyły, nie przewidując, że zagrożenie może czekać na drugim pasie…

Wieczorowa pora, opady deszczu, refleksy świateł – to wszystko niekorzystnie wpływa na percepcję kierowców. Wczoraj w takim otoczeniu, na ul. Dworcowej w Gliwicach, doszło do potrącenia. Opel, kierowany przez młodego obywatela Gruzji, nie udzielił pierwszeństwa dwóm kobietom, najeżdżając na nie. Poszkodowane z obrażeniami, na szczęście niezagrażającymi życiu, trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali 22-letniemu kierowcy uprawnienia, czeka go teraz proces karny i wyrok.


Przestroga dla nas wszystkich – pieszych: przy przekraczaniu jezdni trzeba bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pierwszeństwo na oznakowanym przejściu nie jest równoznaczne z bezpieczeństwem. Jak uczy doświadczenie, kierowcy są różni, popełniają błędy nieświadomie, są też tacy, którzy świadomie podejmują ryzyko, wyprzedzając inne pojazdy przed tzw. pasami.

2 KOMENTARZE

  1. Tych wspanialych kierowcow powinnismy wyslac daleko na syberie .Bedzie troche zimno ale to im potrzebne dla ochlodzenia resztki muzgownicy.Moze pogoni ich troche bialych niedzwiedi bo te zwierzeta takiej padliny nie jedza ,dlaczego – bo chca jeszcze byc zdrowe I szczesliwie zyc bez rozwolniena.
    Pozdrawia stary gliwiczanin Piotr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here