Pierwszy piątek sierpnia to święto piwa i piwowarów. Polacy kochają piwo. Obok soków i coli to podstawowy napój przy każdym grillu, rybce nad morzem czy wieczorze na mieście.

Od dobrych kilku lat obserwujemy niezwykły wzrost konsumpcji tzw. piw rzemieślniczych. W porównaniu z piwami produkowanymi masowo, są oryginalne i wyróżniają się niepowtarzalnym smakiem. Produkowane są w małych i niezależnych browarach według autorskiej receptury, z wykorzystaniem jedynie naturalnych składników.

Gdzie w Gliwicach możemy napić się takich piw?
Oto krótki przewodnik:

Dobry Zbeer

Zaczynamy od absolutnej klasyki. Dobry Zbeer, to miejsce, które 7 lat temu zagościło na gliwickiej piwnej mapie. To w nim po raz pierwszy gliwiczanie mieli możliwość spróbowania piw innych, niż tych znanych z marketowych półek. To na Górnych Wałów, a teraz na Zygmunta Starego 11A uczyliśmy się czym różni się IPA od pilsa, dlaczego nie każde piwo powinno być schłodzone do temperatury bliskiej zeru i czym tak naprawdę jest piwo rzemieślnicze.

W Zbeerze wszystko kręci się wokół jednej ściany… na niej 16 kranów i 16 różnych piw, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednak Dobry Zbeer, to nie tylko piwo. To barwna kuchnia tex-mex, pełna pikanterii, smaków z pogranicza Stanów Zjednoczonych i Meksyku. To największy ekran w Gliwicach, na którym możecie oglądać legalnie najatrakcyjniejsze wydarzenia sportowe i nie tylko. To wtorkowa Otwarta Scena Zbeera, a na niej DARMOWE koncerty lokalnych zespołów i muzyków. Dobry Zbeer daje gwarancję spędzenia Dobrego czasu.


Dobry Zbeer
Gliwice, ul. Zygmunta Starego 11A
tel. 691 473 239
Strona, Facebook, Instagram


Hearts Pub

Jedyny taki pub w Gliwicach! Pub gamingowy. Co to takiego? W pobliżu osiedla akademickiego można spotkać się ze znajomymi w bardzo klimatycznym lokalu. Poza 6 kranami, lodówką pełną kraftów czy autorskimi drinkami znajdziecie tu również ponad 60 gier planszowych oraz konsole z nie mniejszą ilością tytułów, od klasycznego Mario po najnowszą odsłonę FIFA!

Uwagę zwraca też ciekawa identyfikacja wizualna pubu, która została wyróżniona przez jury konkursu Śląska Rzecz w kategorii grafika użytkowa: “Przewrotna gra stylami jest obecna we wszystkich elementach identyfikacji i udowadnia, że zasada kontrastu i dysonansu jest możliwa także tam, gdzie ciepłe wnętrza pubu spotykają się z pikselowym stylem czy oldskulowymi grami.” Koniecznie musicie zobaczyć ich stronę internetową!

Znajomi, piwo, shoty, drinki, gry wideo. Czy to nie brzmi jak pomysł na idealny wieczór? Jeśli jeszcze tu nie byliście to warto sprawdzić to miejsce, bo drugiego takiego na mapie Gliwic nie ma!

Hearts Pub
Gliwice, ul. Pszczyńskiej 29
tel. 798 817 474
Strona, Facebook, Instagram


MiniBrowar Majer

Majer jest rodzinną restauracją, która obejmuje zarówno kuchnię serwującą nieprzeciętne dania, jak i jedyny w okolicy browar, gdzie na miejscu, według tradycyjnej receptury, warzone jest piwo. Wszystkie ich piwa są niepasteryzowane i niefiltrowane. To tutaj w przytulnych wnętrzach można doświadczyć prawdziwej uczty zmysłów. Szef kuchni wraz z zespołem tworzy autorskie dania bazujące na fundamencie kuchni staropolskiej, jednocześnie otwierając się na smaki pochodzące z różnych zakątków świata.

Wierzymy, że dobre piwo może powstać wówczas, gdy zostanie wytworzone z naturalnych składników oraz zgodnie z tradycyjnymi technikami warzenia. W tej kwestii nie uznajmy kompromisów, dlatego nasze piwa tworzymy z produktów najwyższej jakości. Słody sprowadzamy z Bambergu, ze znanej na całym świecie słodowni Weyermann. Do tworzenia określonego rodzaju piwa wykorzystujemy nawet do siedmiu rodzajów słodu. Proces produkcji nie jest w żaden sposób przyśpieszany.”

Minibrowar Majer
Gliwice, ul. Studzienna 8
rezerwacja: 32 747 77 77
Strona, Facebook, Instagram


Miedziana, IBU, Stary Kufel, Beer Brothers

Przedstawiliśmy trzy, naszym zdaniem najciekawsze lokale. Oczywiście miejsc, gdzie możemy napić się rzemieślniczych piw jest znacznie więcej: IBU, gdzie możemy spróbować różnego rodzaju piwa z samoobsługowego multitapa – pozwala to na smakowanie nowych piw w dowolnych ilościach, niewielki, ale znany wszystkim piwoszom Stary Kufel, Beer Brothers, gdzie w stałej ofercie jest ponad 700 piw, czy niedawno otwarta Miedziana.

Więcej o tych i innych lokalach przeczytacie – być może już wkrótce – w kolejnych odsłonach naszego przewodnika.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here