Dzisiaj policjanci prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. Kaskadowe pomiary prędkości będą prowadzone na terenie Gliwic oraz wielu jednostek policji w województwie śląskim.

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy dozwoloną prędkość rażąco przekroczą, muszą liczyć się z konsekwencjami. 

Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest najczęściej bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Policja przestrzega wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

8 KOMENTARZE

  1. Szkoda ze zawsze stoją 50-100m od znaku!!! Jeszcze nigdy nie widział żeby pomiar był w centrum miasta!Tam nie ma piratów?!

  2. Mogliby nie udostępniać takich informacji i łapać piratów drogowych… tak to kazdy był przygotowany i ostrożny a za parę dni zas będzie brawura. Jak dla mnie takie akcje nie do końca mają sens

  3. Na 94 między Pyskowicami a Opolem stoją w trzech miejscach: Warmątowice, Sucha i w Walidrogach zaraz za fotoradarem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here